Dumne i potężne jest miano ...
Dumne i potężne jest miano matki...
Kobieta to pełnia życia, kobieta tworzy, niszczy, kobieta zawsze ma rację. Kobieta to jest siła, z jej łona powstał świat. Bez niej nie istnieje życie.
Powodzenie u kobiet ma ten, kto umie się bez nich obejść.
Kobiety to delikatne istoty. Zmienne.
Kobieta winna być jak herbata: słodka, mocna i gorąca.
Najtrudniejszym zadaniem dla każdej kobiety jest nauczyć się samej siebie kochać. W tym tkwi prawdziwa siła, która pozwala zdobywać góry. Kobiecość to nie słabość, to połączenie miłości, siły, odwagi i determinacji. Każda kobieta jest unikalna i piękna na swój sposób.
Kobieta ma tyle siły, ile cierpliwości. Kobieta potrafi wybaczyć, ale nie zapomina. Kobieta potrafi przejść przez ogień, walczyć z własnymi słabościami, ale zawsze pozostaje przyjazna i delikatna. Kobieta to harmonia, którą mężczyzna musi szanować i dbać o nią.
Kobieta ma siłę, której nie rozumie mężczyzna. Wytrzymuje kłopoty, nosi lęki, potrafi się uśmiechać, kiedy chciałaby zapłakać. Kobieta potrafi walczyć o to, co kocha.
Kobieta jest jak herbata, nie poznasz jej prawdziwej siły, dopóki nie wrzucisz jej do gorącej wody.
Nie trzeba mu psa, bo go baba obszczeka.
Bies tam nie dowiedzie, gdzie baba dojedzie.