Książki: najpiękniejsze romanse na Walentynki

Z okazji Walentynek przedstawiamy najpiękniejsze książki o miłości. Na naszej liście znajdziesz ponadczasowe klasyki oraz powieści uwielbianie przez czytelników na całym świecie! Od tych romantycznych historii nie sposób się oderwać, nie tylko w Święto Zakochanych!

  Przeminęło z wiatrem, Margaret Mitchell

  To bijący rekordy popularności romans wszech czasów, który trzeba przeczytać, a następnie warto obejrzeć jego kultową filmową adaptację z Vivien Leigh i Clarkiem Gablem w rolach głównych.

  Czas wojny secesyjnej w Ameryce. Świat Południa, wielkich plantacji, bogatych rodów i czarnoskórych niewolników, powoli odchodzi w zapomnienie. Książka skupia się na losach głównej bohaterki, 16-letniej Scarlett O’Hary, córki zamożnego plantatora bawełny z Georgii. Jej beztroskie i radosne życie przerywa niosąca zniszczenie wojna. Gdy wszystko co znała wywraca się do góry nogami, w jej życiu pojawia się w Rhett Butler…

  Duma i Uprzedzenie, Jane Austen

  Najgłośniejsza powieść Jane Austen, uznawana za arcydzieło w dorobku tej angielskiej pisarki. Niezbyt zamożni państwo Bennetowie mają nie lada kłopot – nadeszła pora, aby wydać za mąż ich pięć dorosłych córek. Niestety nie tak łatwo znaleźć odpowiedniego kandydata na prowincji. Tymczasem w sąsiedztwie pojawia się tajemniczy, młody i przystojny przybysz…

  Wichrowe Wzgórza, Emily Bronte

  Pośród dzikich, rozległych wrzosowisk w XVIII wiecznej Anglii, rozgrywa się historia miłosna wszech czasów. Catherine i Heathcliffa łączy szczególne pokrewieństwo dusz, lecz choć są dla siebie stworzeni, ich drogi się rozchodzą. To powieść o niszczącej sile miłości, wielkiej namiętności, zemście i rozpaczy która prowadzi do utraty zmysłów, którą trzeba przeczytać.

  Doktor Żywago, Borys Pasternak

  To jedna z najpiękniejszych historii o miłości i wojnie. Nagrodzona literacką Nagrodą Nobla, jedna z wielkich rosyjskich powieści XX wieku.

  Historia młodego lekarza Jurija Żywago, zaczyna się w 1903 roku i rozciąga na dziesiątki lat, przez rewolucję październikową i wojnę domową, aż do lat trzydziestych XX wieku. To burzliwa i poruszająca powieść o targanych miłością sercach i rozdartej wojną Rosji.

  Pamiętnik, Nicholas Sparks

  „Pamiętnik” to historia wielkiej ponadczasowej miłości i jedna z najbardziej znanych powieści Nicholasa Sparksa. To chwytająca za serce opowieść, którą trzeba przeczytać!

  Na kartach pamiętnika spisana jest wzruszająca i piękna opowieść o parze zakochanych, którą starszy mężczyzna każdego dnia odczytuje chorej na Alzheimera kobiecie. To historia o bogatej dziewczynie z miasta i ubogim chłopaku z prowincji, których połączył płomienny romans. Zostali jednak wbrew sobie rozdzieleni, a ich miłość wystawiona na próbę. Czy ich ścieżki ponownie się przetną, a los znów połączy zakochanych?

  Zanim się pojawiłeś, Jojo Moyes

  To jedna z najbardziej poruszających powieści Jojo Moyes. Lou jest energiczną i niepoprawną optymistką, która wśród bliskich ma opinię nieco dziwacznej ekscentryczki. Pewnego dnia otrzymuje posadę opiekunki bogatego bankiera Willa, który cudem przeżył dramatyczny wypadek, ale przy tym całkowicie stracił chęć do życia. Okazuje się, że nowa praca będzie wymagać od niej niemal niemożliwego. Z czasem między Lou a Willem rodzi się płomienne uczucie, które jednak mogą pokrzyżować plany mężczyzny.

  P.S. Kocham Cię, Cecelia Ahern

  To romans, którzy trzeba przeczytać! Na podstawie bestsellerowej książki z 2004 roku powstał film z film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych.

  Jak znów pokochać życie, gdy w wieku trzydziestu lat traci się najlepszego męża i przyjaciela? Przed takim problemem staje Holly, młoda wdowa. Pomaga jej... zmarły mąż Gerry, który zostawił jej plik listów do otwierania co miesiąc przez rok, aby wypełnić pustkę i sprawić, by Holly znów mogła być szczęśliwa.

  ZOBACZ TAKŻE: HOROSKOP WALENTYNKOWY. Osoby spod tych znaków zodiaku spędzą razem Walentynki!

  Gwiazd naszych wina, John Green

  Hazel to nastolatka, która choruje na raka i wydawałoby się, że jej los jest już przesądzony. Gdy na spotkaniu grupy, poznaje niezwykłego młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo. To poruszająca i chwytająca za serce powieść, która porusza kwestie miłości, życia i śmierci.

  Hopeless, Colleen Hoover

  Siedemnastoletnia Sky, spotyka Deana Holdera. Chłopak ma złą reputację, więc postanawia trzymać się od niego z dala. Niestety w jego obecności jej serce bije szybciej, a w niej samej odżywają wspomnienia o których wolałaby zapomnieć. Gdy poznaje go lepiej, okazuje się, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie…

  Outlander, Diana Gabaldon

  To opowieść o wielkiej miłości, rozgrywająca się w dwóch wymiarach i światach. Bestsellerowa seria autorstwa Diany Gabaldon, skradła serca czytelników na całym świecie. Na jej podstawie powstał bijący rekordy popularności serial.

  W pierwszym tomie opisana jest historia Claire Randall, sanitariuszki z czasów II wojny światowej, która niespodziewanie przenosi się w czasie do Szkocji z XVIII wieku. Tam poznaje miłość swojego życia Jamiego Frasera i bierze udział w serii historycznych i przełomowych dla świata wydarzeń.

   

  Udostępnij: