5 powodów, dla których wielu mężczyzn nie wytrzymuje w stałym związku

Nie każdy mężczyzna jest stworzony do stałej relacji. Nawet gdy wydaje się, że wszystko zmierza w dobrą stronę, czasem facet już po kilku miesiącach zaczyna się oddalać od partnerki. Zanim na poważnie się zaangażuje, postanawia odejść. Dlaczego tak się dzieje? Oto powody, dla których wielu mężczyzn nie wytrzymuje w stałym związku.

   

  5 powodów, dla których wielu mężczyzn nie wytrzymuje w stałym związku Gdy nie czuje się kochany

  Wbrew pozorom mężczyznom również zależy na tym, by czuć się kochanym. Gdy w relacji coraz rzadziej okazywane są uczucia, zapomina się o codziennych miłych gestach, pocałunkach, dotyku, przytulaniu, seksie, czy wyznaniach miłości, to bardzo zły znak. Gdy te sprawy schodzą na coraz dalszy plan, to mężczyzna zaczyna się odsuwać, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

  Gdy czuje się osaczony

  Żaden facet nie lubi, gdy kobieta próbuje go zdominować i przejąć nad nim władzę. Nie godzi się na to, żeby być pozbawionym niezależności i prawa do decydowania o sobie. Gdy partnerka zaczyna osaczać go w relacji, kontrolować na każdym kroku, staje się coraz bardziej zaborcza i zależna, to dla niego jasny sygnał, że trzeba zakończyć relację.

  Gdy wciąż słyszy narzekania i krytykę

  Mężczyznom i kobietom często trudno się porozumieć zarówno w poważnych, jak i drobnych kwestiach, ponieważ różnią się stylami komunikacji. Problem narasta, gdy kobiety zamiast powiedzieć wprost o co im chodzi, zaczynają na wszystko narzekać, krytykować, wyolbrzymiać pewne sprawy i wywoływać kłótnie. Wielu mężczyzn tego nie wytrzymuje i po prostu ucieka.

  Gdy związek staje się monotonny

  Nuda i rutyna to cisi zabójcy nawet najlepszych relacji. Gdy każdy dzień wygląda tak samo i nic nowego się nie dzieje, to dla wielu mężczyzn powód do odejścia. Jeśli dla niego związek staje się nudny i monotonny, bywa że szuka odskoczni, żeby przeżyć coś nowego i ekscytującego. 

  Kiedy kobieta przestaje się nim interesować

  Gdy po jakimś czasie w relacji pojawia się brak zainteresowania drugą osobą, z czasem to zmienia się w obojętność. Dystans narasta, pojawia się mur nie do przebycia i często prowadzi to do rozstania. Nie też ma co ukrywać, nikt nie lubi być ignorowany. Jeśli kobieta zaprzestanie interesowania się swoim facetem, to on znajdzie inną, która mu to da. W końcu po co być z kimś, kto interesuje się wszystkim dookoła, tylko nie partnerem.

  ZOBACZ TAKŻE: Nazywasz partnera „misiem”, „kotkiem” czy „myszką”? To może wiele zdradzić o Waszej relacji

  Udostępnij: