5 najczęściej powtarzanych mitów na temat męskiej seksualności

Mężczyźni nie są stworzeni do monogamii, nieustannie myślą o seksie i ciągle mają ochotę na łóżkowe igraszki? Na pewno każdy choć raz spotkał się z takimi teoriami. Czy w tych stwierdzeniach ukryte jest ziarno prawdy, a może to tylko popularne stereotypy? Obalamy najczęstsze mity na temat męskiej seksualności!

5 najczęściej powtarzanych mitów na temat męskiej seksualności

Oto najczęściej powtarzane mity na temat męskiej seksualności. Czy znasz je wszystkie?

Mężczyźni myślą o seksie non stop

Utarło się przekonanie, że mężczyźni myślą o seksie nieustannie! Czy jest w tym ziarno prawdy? Okazuje się, że jest to jeden z częściej powtarzanych mitów!

Wziął się od badań prowadzonych przez Alfreda Kinsey'a z Uniwersytetu w Indianie. Naukowiec w swojej pracy poświęconej męskiej seksualności, uznał, że aż 54% badanych mężczyzn myślało o seksie kilka razy dziennie, 43% kilka razy w tygodniu, a 3% rzadziej niż raz w miesiącu. Oznaczałoby to aż 500 myśli na godzinę i ponad 8000 w ciągu doby, co oznaczałoby, że mężczyźni myślą o seksie co siedem sekund. co jest raczej niemożliwe. Naukowcy z Ohio postanowili zweryfikować to badanie i odkryli, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni myślą o seksie z taką samą częstotliwością i wcale nie dzieje się to nieustannie.

Mężczyźni bardziej niż kobiety lubią seks

Według naukowców z Duke University to wcale nie mężczyźni, ale kobiety są bardziej zainteresowane seksem. Z kolei mężczyźni przeceniają swoje zainteresowanie seksem. Nie dość, że wcale nie myślą o nim nieustannie, to też nie uprawiają go tak często, jak zwykło się sądzić. Wyniki obalają popularny stereotyp i wskazują, że to właśnie płeć piękna jest bardziej zainteresowana seksem i sprawami intymnymi.

Mężczyźni nie są stworzeni do monogamii

To kolejny mit. Testy DNA wykazały, że u większości gatunków zwierząt, żadna z płci nie wykazuje większych predyspozycji do monogamii. Nie jest prawdą, że w przypadku ludzi, mężczyźni nie są w stanie wytrwać w takim samym stopniu w monogamicznym związku, co kobiety. Jedyna różnica polega na tym, że kobiety posiadając więcej niż jednego partnera były społecznie piętnowane, zaś o mężczyznach świadczyło to dobrze.

Brak wytrysku to brak orgazmu

Okazuje się, że to nieprawda! Orgazm bez ejakulacji jest możliwy. Choć takie zakończenie stosunku nie zdarza się często i może być zaskakujące, to występuje, szczególnie u młodszych mężczyzn. Z kolei w seksie tantrycznym mężczyźni pracują nad takimi rozwiązaniami, żeby móc osiągać wielokrotne orgazmy bez konieczności wytrysku.

Rozmiar stopy określa rozmiar penisa

Duża stopa? Duża dłoń, a może duży nos? Teorii wiążących  fragment męskiego  ciała z rozmiarem penisa jest naprawdę wiele. Naukowcy z Wielkiej Brytanii odkryli, że taki związek nie istnieje. Zdolność do przewidzenia rozmiaru penisa mężczyzny poprzez obserwację rozmiaru części jego ciała to często powtarzane nieporozumienie.

ZOBACZ TAKŻE: 11 powodów, dla których warto częściej współżyć!

Udostępnij: