Planowaliście niedawno wspólny wyjazd na weekend, a teraz rozmawiacie o rozstaniu? Zastanawiasz się co mogło takiego się stać, co doprowadziło do takiej zmiany decyzji. Pewne jest natomiast, że nie warto prosić się o miłość.

Jeśli twój partner lub partnerka nagle oznajmia ci, że chce odejść, to przede wszystkim zastanów się czy walka o taki związek ma sens. Należy pozwolić takiej osobie odejść i żyć swoim życiem. Mimo swojego cierpienia, to bycie samotnym będzie lepsze niż życie w związku pełnym nieodwzajemnionej miłości.

Na świecie istnieje wiele innych rzeczy wartych walki. Proszenie się i żebranie o miłość nie należy do nich. Jest to oznaka braku szacunku do samego siebie. W związku nie chodzi o to, żeby tracić własne „ja”. Jeśli czujesz, że w waszym związku przestałeś/aś się liczyć z samym sobą, to jest to pora na odpuszczenie.

Okazuje się, że takie żebranie o miłość nie bierze się znikąd. Prawdopodobnie dzieje się tak, bo w dzieciństwie musiałeś/aś prosić się o miłość rodziców. Takie zachowanie teraz przenosisz na swojego partnera/kę. Jednak na miłość nie trzeba sobie zapracować i robić wszystko o co się ciebie poprosi. Jeśli nie masz na coś ochoty lub sił, to nie musisz się zmuszać do robienia czegoś. Ma to bardzo zły wpływ na twoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Trzeba zrozumieć, że czyjeś odejście nie oznacza, że to twoja wina. Ludzie pojawiają się i odchodzą z różnych powodów. Nie można mieć wpływu na losy innych ludzi. Jedynie możesz skupić się na sobie i swoich potrzebach. Zadbać o swoją przyszłość i robić rzeczy, które sprawiają ci przyjemność i satysfakcję.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img