Czy prawdziwa miłość zdarza się tylko raz w życiu? Co ciekawe, w uczuciach lepiej sprawdzi się zasada „do trzech razy sztuka”. Jak się okazuje, w ciągu całego życia, prawdziwie zakochujemy się trzy razy. Poznaj trzy rodzaje miłości i sprawdź, czy przeżyłaś już wszystkie.

 

Trzy miłości w życiu


Niektórzy mówią, że prawdziwa miłość zdarza się tylko raz w życiu. Gdy kogoś kochamy, wydaje nam się, że ta miłość jest najprawdziwsza i najsilniejsza, a wybrany przez nas partner jest jedyny i zostanie z nami już na zawsze. Gdy dochodzi do rozstania mamy wrażenie, że nasz świat się zawalił, a my już nigdy nikogo tak mocno nie pokochamy… Okazuje się, że nie jest to końca prawda: zakochujemy się trzy razy w życiu!


Poznaj trzy rodzaje miłości


Zgodnie z tą teorią w ciągu życia przeżywamy trzy prawdziwe miłości. Każda z nich jest inna i pozostawia w nas różne doświadczenia i lekcje na przyszłość. Poznaj trzy rodzaje miłości!


Pierwsza miłość – zauroczenie


Pierwsza miłość zwykle przychodzi do nas w młodym wieku. Wydaje nam się, że będzie jedyna i ostatnia, a my zostaniemy razem już na zawsze. To uczucie jest płomienne, gorące i żywiołowe. Mocno idealizujemy swojego wybranka, wydaje nam się, że nie możemy bez niego żyć i funkcjonować. Jest dla nas całym światem i jesteśmy w stanie zrobić dla niego wszystko. To uczucie jest jak bajka! Chcemy, by trwało wiecznie...

Druga miłość - dramat


Gdy zakochujemy się po raz drugi, jesteśmy bogatsi o bagaż doświadczeń. Wydaje nam się, że tym razem wszystko będzie inaczej. Jesteśmy starsi, dojrzalsi i mamy już pewne doświadczenie w związkach. Myślimy, że znamy swoje potrzeby i oczekiwania. Wybieramy partnera, z którym wiążemy plany na przyszłość. Widzimy go w roli męża i ojca naszych dzieci. Jednak druga miłość wiąże się z pewnymi pułapkami. Jeśli zaczniemy powtarzać pewne schematy w związku i nie wyciągniemy z nich właściwych wniosków, to możemy nigdy nie wyjść z tego etapu. Myślimy, że jeśli tym razem bardziej się postaramy i damy z siebie więcej, to wszystko będzie inaczej. Niestety, jeśli się nie zmienimy, to efekty będą dokładnie takie same.


Trzecia miłość - dojrzała


To trwała i prawdziwa miłość, którą najtrudniej znaleźć. Zdarza się, że pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy myślimy, że już nie poznamy nikogo wartościowego. Wszystko odbywa się łatwo i idzie gładko. Poznajemy drugą osobę, która do nas pasuje, z łatwością możemy jej zaufać. Nie odczuwamy presji, dobrze czujemy się w swoim towarzystwie. Być może w tym związku nie ma fajerwerków i motyli w brzuchu, ale nie ma też dramatycznych rozstań i powrotów do siebie. Taka miłość jest dojrzała i czujemy, że właśnie z tym parterem możemy iść wspólnie przez życie.


Czy ty przeżyłaś już wszystkie rodzaje miłości? Jakie są Twoje doświadczenia?

dm.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img