Kobiety czasem zapominają o tym, żeby komplementować, chwalić i doceniać swojego partnera. Zdarza się, że mężczyźni przez to czują odrzuceni i nieszczęśliwi. Chwalenie i akceptowanie partnera jest bardzo ważne, jego brak może negatywnie wpłynąć na relację. Dowiedz się, w jaki sposób doceniać drugą połówkę!

Zacznij doceniać drugą połówkę zanim będzie za późno

Zdarza się, że nie doceniamy partnera, a w zamian za to coraz więcej od niego wymagamy, narzekamy, krytykujemy i mamy ciągłe pretensje. Niedoceniony partner prędzej czy później uzna, że jego starania i wysiłki nie mają sensu. Wkrótce całkiem przestanie próbować. Na dodatek będzie coraz bardziej zamykał się w sobie, wycofywał i oddalał. To doprowadzi do poważnego kryzysu, a nawet rozpadu związku.

Okazuj wdzięczność

Każdy z nas potrzebuje miłego słowa, pochwał, czy okazania wdzięczności. Dziękuj partnerowi za to co dla Ciebie robi, niezależnie od tego czy są to drobnostki, czy sprawy wymagające większej uwagi. Słowo „dziękuje” ma wielką moc, więc korzystaj z niego jak najczęściej.

Mów komplementy

Chwal partnera chwali za osiągniecia, mów mile rzeczy i komplementy. Okazuj mu podziw i to, że doceniasz jego starania. Jednocześnie nie bój się wyrażać konstruktywnej krytyki i powiedzieć prawdy prosto w oczy. Komplementy poprawiają poczucie własnej wartości i samoocenę drugiej osoby. Wzmacniają też zachowania, których dotyczą. Chwaląc za coś partnera, zwiększamy szansę, że zrobi to ponownie z własnej woli i z przyjemnością.

Okazuj wsparcie

Okazuj partnerowi wsparcie i pomagaj w razie potrzeby. Daj mu do zrozumienia, że może liczyć na Ciebie w każdej sytuacji. Pokaż, że jesteś z nim na dobre i na złe i tworzycie zespół. Nie odwracaj się od niego po porażce, pomóż się pozbierać, służ oparciem oraz dobrym słowem.

Nie stawiaj wygórowanych wymagań

Na początku związku, gdy jesteśmy zauroczeni drugą osobą, nie dostrzegamy jej żadnych wad i słabości. Z czasem zauważamy coraz więcej rzeczy i zaczynamy wymagać od partnera, żeby dostosował się do naszych oczekiwań. Nie stawiaj wygórowanych wymagań, przestań oczekiwać niemożliwego, nie staraj się zmieniać i wychować partnera, tak by pasował do naszych wyobrażeń. Takie traktowanie sprawi, że prędzej czy później druga strona będzie miała dość i po prostu odejdzie…

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img