Pierwsza miłość… niezapomniana, czasami wyidealizowana lub porywcza. Każdy z nas ma inne wspomnienia. Często burzliwa, najczęściej szybko się kończy, choć znane są przypadki pierwszej miłości na całe życie.

Myśląc o pierwszej miłości odczuwamy mieszankę uczuć, często trudnych do wyjaśnienia. Statystyki? Według badań połowa związków pierwszej miłości się rozpadła, ale więcej niż co czwarty przetrwał do dziś. Przedstawiamy powody, dla których nasze pierwsze miłości są niezapomniane.

1. Pierwsza miłość jest niewinna

Przeważnie nasza pierwsza miłość w młodym wieku jest niewinna, wolna od manipulacji i gier. Rozwija się powoli, w swoim czasie, nic nie jest przez nikogo popędzane. Po naszej pierwszej miłości jesteśmy bardziej doświadczeni, wiemy czego potrzebujemy i chcemy od partnera, a co jemu możemy dać.

2. Pierwsza miłość zdarza się tylko raz

Prawdopodobnie każdy z nas pamięta pierwsze związki, niemniej jednak kolejne z czasem uciekają w niepamięć. Samo to, że zdobyliśmy pierwsze doświadczenia na polu związkowym czyni pierwszą znajomość niezwykle wyjątkową. Bez względu na kolejne znajomości, nawet jeśli znaleźliśmy odpowiednią osobę na całe życie, pierwsza miłość zawsze będzie pierwsza i nic tego nie zmieni.

3. Pierwsza miłość niesie za sobą inne pierwsze razy

Pierwsza znajomość uczy nas wszystkiego. Począwszy od pierwszego pocałunku, po dzielenie życia z drugą osobą po raz pierwszy. Nawet jeśli nie byliśmy wtedy doświadczeni, nie wiedzieliśmy jak, to pomimo tego patrzymy na tamte czasy z pewną czułością. Ponadto pierwsza miłość to ogromny krok w rozwoju osobistym.

4. Serce złamane po raz pierwszy boli najmocniej

Pierwsze rozczarowanie, pierwsze odrzucenie czy pierwsze kłótnie. Jeśli to wszystko poprowadziło do pierwszego rozstania z pewnością było przez nas intensywnie odczuwane. Przeżywając ogromny ból po pierwszym związku nawet nie wiedzieliśmy, że rozstanie może być aż tak ciężkie. Jesteśmy po tym niejako zahartowani, dzięki czemu inne niepowodzenia możemy znosić nieco lżej.

5. Pierwsza miłość to wspomnienie młodości

Szczególnie kiedy już nie mamy 18 lat lubimy wspominać stare czasy. Nasze myśli odnoszą się nie tylko do pierwszej miłości, ale również do tamtego momentu w naszym życiu. Przypominamy sobie swoje potrzeby, priorytety i oczekiwania. Nasze życie, które wspominamy teraz może się nam wydawać łatwiejsze, przyjemniejsze, wolne od pewnych problemów dnia dzisiejszego.

NB

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img