Jak się od kogoś odciąć? - sposoby

Życie obok pewnych osób jest piękne, ponieważ spełnia, rozwija i inspiruje. Czasami zdarza się jednak tak, że musimy zaprzestać spotykania się z konkretnymi ludźmi; odpowiedzi są różne: rozstanie, przytłoczenie czyjąś obecnością, kłótnia itp. To bardzo trudny etap w życiu - oczywiście zależy od bliskości relacji. Tak czy siak pomaga zapomnieć o złych rzeczach oraz pozwala uniknąć długiego cierpienia. Warto zatem poznać sposoby na odcięcie się.

Zaprzestanie pisania na komunikatorach 

W obecnej rzeczywistości ciężko odciąć się od Internetu, ale każda rozmowa przez czat jest namiastką kontaktu z osobą, od jakiej chcemy się odciąć. Powinnićmy więc zaprzestac pisania z takowymi jednostami. Takie działanie szybciej pomoże nam zerwać z nimi kontakt, a przy okazji zapewni komfort psychiczny. 

Skupienie się na sobie 

Być może jest to bardzo, kolokwialnie mówiąc, oklepana rada, ale mimo wszystko bardzo skuteczna, szczególnie jeśli mamy w planach się od kogoś odciąć. 

Po pierwsze, zaczniemy lepiej funkcjonowac z pozytywnym nastawieniem do pracy czy prywatnych obowiązków bądź hobby, z którego czerpiemy radość. 

Po drugie, nadrobimy czas poświęcony na relację z daną osobą. 

Po trzecie, zajmując się czymś, naturalnie koncentrujemy się na jednej sprawie a nie na tysiącu innych kwestii. W ten sposób pomożemy sobie, szybciej zapomnieć o bliskiej osobie. 

Rozwijanie życia towarzyskiego 

Spędzanie czasu z innymi osobami to szansa na poznanie wartościowych, wiernych oraz przyjemnych znajomych. Ponadto pozwala na chwilowe odcięcie się od osoby, z którą musieliśmy zaprzestać kontaktu. 

Wychodząc z domu, zostawiemy w nim złe myśli, a wsród znajomych naturalnie koncentrujemy się na czymś innym. Właśnie dlatego relacje społeczne są tak ważne w cieżkich chwilach. A poza tym mogą pomóc w odnalezieniu jeszcze lepszej osoby niż poprzednia. Prawdopodbnie relacja z nią będzie lepsza. 

Nastawienie na samorozwój 

Samorozwój jest cześciowo związany ze skupieniem się na sobie, ale chodzi w nim o coś więcej, poniewaz dotyczy szeregu aspektów, w któych można doświadczyć progresu. Jest tak, np. w przypadku sportu, który bywa najlepszym lekarstwem, pomagającym na cierpienie z powodu odciecia się do jakiejś osoby. Oczywiście są takze inne sprawy, ale głównym pozytywnem jest przede wszystkim to, że lepiej inwestować w samorozwój, gdyż daje więcej satysfakcji, aniżeli praca zawodowa. 

B.J 

 

Udostępnij: