Czynności, które rozwijają

Wszyscy lubimy się rozwijać, ponieważ sprawia nam to niemałą satysfakcję. Dzięki temu jesteśmy w stanie poszerzać nasze horyzonty i ogólnie czujemy się lepiej – szczególnie w grupach rówieśniczych, szkolnych lub zawodowych. Co jest jednak najlepsze? A to, że istnieje wiele czynności, jakie potencjalnie nas rozwinął albo wciąż to czynią – już od dzieciństwa.

Rysowanie 

Nic tak bardzo nie uczy kreatywności, jak rysowanie kolorowymi kredkami po kartce papieru czy w komputerowych programach. Rozwija nas to w ten sposób, iż pobudza naszą kreatywność oraz artystyczną duszę. Możemy dać upust swoim emocjom i stworzyć coś naprawdę wspaniałego; każdy chciałby zobaczyć takie dzieła. Najlepsze i tak finalnie jest to, że bardzo mocno się rozwiniemy, i to nie tylko artystycznie, ale też na innych, jeszcze ciekawszych płaszczyznach.

Pisanie 

Pisać można bardzo dużo rzeczy, np. opowiadania, wiersze, historie, pamiętniki, dzienniki bądź reportaże. W ten sposób nie tylko wzbogacimy swoje doświadczenie życiowe, ale i nauczymy się doskonale podstaw języka polskiego – interpunkcji, ortografii oraz stylistyki. Ponadto, dzięki tego typu zajęciu będziemy w stanie znaleźć bardzo ciekawy i kreatywny zawód w przyszłości, np. Publicysta, dziennikarz, Reporter, Eseista czy Tekściarz. Obok malowania jest to jedna z najlepiej rozwijających czynności. Wpłynie nie tylko na dzieci, ale także na dorosłych.

Zagadki logiczne 

To trochę trudniejsza sprawa, ale zagadki logiczne są wspaniałą sprawą. Uczą nie tylko logicznego, lecz i krytycznego myślenia. Najlepsze jest poza tym to, iż tego typu zadania na ćwiczenie umysłu, nie są zarezerwowane tylko dla matematycznych głów, ponieważ zagadki logiczne dotyczą też normalnych czynności dnia codziennego, np. pytania detektywistyczne lub na szukanie rozwiązań.

Bieganie 

Bieganie także rozwija – nie tylko mięśnie. Im aktywniejsi jesteśmy, tym więcej wiedzy pochłaniamy. W końcu w biegu omijamy wiele rzeczy lub analizujemy ile drogi przed nami. Nauczy to nas logicznego myślenia, planowania i strategii, która bywa obecnie nawet najważniejsza – szczególnie w biznesie. Warto zatem wskoczyć w buty do biegania – nawet od czasu do czasu.

Zapamiętywanie 

Kolejną czynnością, jaka rozwija, jest zapamiętywanie. Chodzi tutaj między innymi o teksty, położenie przedmiotów lub innych rzeczy. Istnieje wiele gier, które bazują na takich rozwiązaniach, dzięki czemu idealnie potrafią wpłynąć na naszą inteligencję – oczywiście pozytywnie. W związku z tym należy robić tego typu rzeczy już od najmłodszych lat, gdyż na pewno zapunktuje to w przyszłości.

B.J

Udostępnij: