Niesamowity polski piosenkarz, kompozytor, multiinstrumentalista, aktor i prezenter telewizyjny. Zdobył serca całej Polski. Odszedł 22 maja 2017 roku.

Ulubieniec Polaków

Jako piosenkarz zaczął swoją karierę w pierwszej połowie lat 70. Brał udział w wielu festiwalach, a jego muzyczne utwory pokochała cała Polska. Do tej pory jego piosenki są śpiewane przez każde pokolenie. Z pewnością zostanie zapamiętany na zawsze.

8 cytatów Zbigniewa Wodeckiego

1.

Co robić? Uświadomić sobie, że jutra może już nie będzie. Nauczyć się żyć chwilą, która jest. To znaczy przyjąć, że wszystko to, co było, to było, ale już tego nie ma, a to co będzie, tak naprawdę nie musi się zdarzyć. A więc bawić się tak, jakby to był ostatni dzień naszego życia. Taka postawa dotyczy zresztą nie tylko zabawy. To ideał życia w ogóle.

2.

Wszystko, co wygląda łatwo i pięknie, jest trudne. Ale w odniesieniu do tańca można mi wmówić wszystko.

3.

Powiedziałem kiedyś, że jak ktoś odniesie sukces, to ma przerąbane do końca życia. Jak już wygrasz, dostaniesz nagrodę, myślisz: A co będzie dalej?

4.

Strach, że spadniesz i nikt cię już nie będzie potrzebował. I to tak cię wciąga i wciąga. To jest cholerna choroba, głód popularności. Ja to przeżyłem parę razy.

5.

Zawsze byłem jakiś dziwny romantyk. Może przez to, że dużo czytałem Sienkiewicza? Lubię stare rzeczy, widły, taczki, grabie, to mnie kręci. Lubię oglądać archiwalne zdjęcia. To mi daje spokój. Może dzięki temu nie boję się śmierci? Bardzo często też myślałem, co będzie, jak to się skończy. Może to była taka forma ucieczki przed strachem.

6.

Myślę, że ta praca to jest ucieczka przed zdawaniem sobie sprawy z upływającego czasu.

7.

Żyj tak, jakby każdy następny dzień był ostatnim. Trzeba się odbić od dna, żeby wrócić na górę. Wszystkiego trzeba spróbować, bo wtedy się uspokoisz i do niczego nie będzie cię ciągnęło.

8.

Ludzie potrzebują normalnego kontaktu. Zero szpanu, tylko prawda i naturalność.

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img