Wielki artysta od jakiegoś czasu przebywa w domu opieki w Skolimowie. Stan zdrowia Jerzego Połomskiego nie jest najlepszy. Artysta zmaga się z postępującą demencją. W dniu swoich urodzin nawet nie zszedł do pozostałych mieszkańców domu opieki…

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski jest autorem takich przebojów jak Bo z dziewczynami”, „Nie zapomnisz nigdy”, czy „Cała sala śpiewa z nami”.  Ponad rok temu artysta trafił do Domu Artystów Weteranów w Skolimowie ze względu na swój stan zdrowia. Opiekująca się nim menadżerka, która wokalista w zamian za opiekę przepisał 100-metrowy dom, oddała do domu opieki tłumacząc swoją decyzję tym, że w domowych warunkach Połomski nie miałby zapewnionej należytej opieki.

Niestety, pobyt Jerzego w placówce bardzo źle odbił się na jego zdrowiu psychicznym. Artysta był przekonany, że szybko wróci do swojego domu, jednak jego postępująca demencja i pogorszający się stan zdrowia na to nie pozwala. Artysta nigdy się nie ożenił i nie ma dzieci, a jedyną osobą która się nim zajmowała była jego menadżerka.

Jak podaje jeden z tabloidów Połomski nie potrafi odnaleźć się w domu opieki. Nie nawiązuje relacji z pozostałymi mieszkańcami domu, przebywa jedynie w swoim pokoju.

Jerzy nie zaakceptował swojego przeniesienia tutaj. On tego nie rozumie. Tęskni do swojego mieszkania. Poza tym nie ma żadnego z nim kontaktu – twierdzi jedna z mieszkanek domu opieki.

18 września Połomski obchodził swoje 89. urodziny, które spędził w swoim pokoju ze swoją menadżerką.

W Skolimowie jest taki zwyczaj, że jak ktoś ma urodziny, to stawia ciasto pozostałym pensjonariuszom. Zazwyczaj dzieje się to przy obiedzie. Oczywiście ciasto im postawi, ale raczej nie zejdzie, bo jest samotnikiem. Poza tym ma swoje lata – mówi menadżerka artysty.

Przekazała ona także pozdrowienia od Jerzego Połomskiego dla czytelników tabloidu.

Udostępnij:

Sklep