Chcesz mieć dobry humor i pragniesz, żeby Twój dzień stał się lepszy? Posłuchaj 10 najbardziej pozytywnych piosenek świata. Naukowcy z Holandii stworzyli listę utworów, które mają moc uszczęśliwiania!

  Jakie piosenki nas uszczęśliwiają?

  Holenderscy naukowcy z Uniwersytetu Groningen postanowili sprawdzić, jaka muzyka najbardziej uszczęśliwia ludzi. Neurolodzy wykonali szereg analiz, dzięki którym udało im się stworzyć uniwersalną formułę określającą typy piosenek, które wprawiają nas w dobry nastrój. Doktor Jacob Jolij z zespołu badaczy określił kilka najbardziej istotnych cech utworów. Odkrył, że najważniejsze z nich to tempo piosenki oraz jej tonacja.

  Neurolodzy stworzyli listę najbardziej pozytywnych piosenek

  W badaniu przeanalizowano 126 piosenek z całego świata. Sprawdzono, że większość popularnych piosenek posiada tempo wynoszące 118 uderzeń na sekundę. Natomiast piosenki wprawiające w dobry nastrój mają tempo od 140 do 150 uderzeń na sekundę.

  Oprócz tego poproszono ponad 2 tysiące osób, aby wskazali piosenki, które poprawiają im humor. Na tej podstawie stworzono listę 10 utworów, które mają moc uszczęśliwiania!

  10 piosenek, które mają moc uszczęśliwiania
  1. Queen - Don?t Stop Me Now

  1. Abba - Dancing Queen

  1. The Beach Boys - Good Vibrations

  1. Billie Joel - Uptown Girl

  1. Survivor - Eye of the Tiger

  1. The Monkees – I`m a Believer

  1. Cyndi Lauper - Girls Just Wanna Have Fun

  1. Jon Bon Jovi - Living on a Prayer

  1. Gloria Gaynor - I Will Survive

  1. Katrina & The Waves - Walking on Sunshine

  ZOBACZ TAKŻE: 10 piosenek, które według nauki mają moc uszczęśliwiania Chcesz mieć dobry humor i pragniesz, żeby Twój dzień stał się lepszy? Posłuchaj 10 najbardziej pozytywnych piosenek świata. Naukowcy z Holandii stworzyli listę utworów, które mają moc uszczęśliwiania!

  Udostępnij:

  Sklep