„Wyciągamy karteczki” te i inne kultowe teksty nauczycieli z okazji ich święta!

Już dziś 14. października przypada Dzień Edukacji Narodowej! Z okazji święta wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów przedstawiamy ich najbardziej kultowe i niezapomniane teksty!

Dzień Nauczyciela 2022

W piątek 14. października przypada Dzień Edukacji Narodowej, bardziej znany jako Dzień Nauczyciela. To ważne święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności tym, którzy przez lata prowadzili nas ścieżką edukacji.

W tym dniu nagradzani są także wyróżniający się nauczyciele i pracownicy oświaty. Wręczane są krzyże zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, nadawane są również honorowe tytuły profesora oświaty.

W szkołach odbywają się uroczyste akademie i apele, uczniowie obdarowują swoich nauczycieli kwiatami i czekoladkami.

Historia święta

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Była ona pierwszym w Europie ministerstwem oświaty i zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Z inicjatywy ówczesnego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego stworzono nowoczesną strukturę organizacyjną: od szkół elementarnych przez gimnazja, aż do uczelni wyższych.

Ten dzień obchodzono w Polsce już od 1957 roku, z kolei od 1972 roku wprowadzono Dzień Nauczyciela, przypadający w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej czyli właśnie 14. Października. Dekadę później zdecydowano, że w miejsce Dnia Nauczyciela zostanie wprowadzony Dzień Edukacji Narodowej. Stanowił on uznanie i wyraz szacunku dla wszystkich pracowników oświaty.

„Wyciągamy karteczki” te i inne kultowe teksty nauczycieli

Z okazji wyjątkowego święta nauczycieli, wychowawców i pedagogów przedstawiamy ich najbardziej kultowe i niezapomniane teksty! Słyszeliśmy je wszyscy w szkolnych latach i pamiętamy po dziś dzień:

  1. Wyciągamy karteczki
  2. Dzwonek jest dla nauczyciela, nie dla ucznia.
  3. Skoro masz tak dużo do powiedzenia, to może poprowadzisz lekcję za mnie?
  4. Z czego się śmiejesz? Powiedz na głos, żebyśmy wszyscy mogli się pośmiać.
  5. Powtórz, co przed chwilą powiedziałem.
  6. Jesteście najgorszą klasą w szkole.
  7. Czy ja wam nie przeszkadzam?
  8. To wszystko znacie już z podstawówki.
  9. Zadam wam coś na weekend, żebyście się nie nudzili.
  10. Do odpowiedzi numer…


A jakie kultowe teksty nauczycieli Wy pamiętacie? Co chcielibyście dodać do tej listy?

ZOBACZ TAKŻE: Nietypowe zjawisko na niebie! Dowiedz się, kiedy najbliższe zaćmienie Słońca!

 

 

Udostępnij: