Jak się pozbyć złych emocji? Psycholożka zdradza prosty trik!

Wiele osób żyje w biegu i nie ma na nic czasu. Każdego dnia mierzy się z wieloma problemami i przeciwnościami losu. Przez to są zestresowani, zdenerwowani i rozdrażnieni. To zaburza wewnętrzny spokój i może prowadzić do wielu problemów. Jak się pozbyć złych emocji i odzyskać równowagę? Psycholożka zdradza prosty trik!

 

Jak się pozbyć złych emocji? Psycholożka zdradza prosty trik!

Psycholożka Klaudia Pingot, która zajmuje się połączeniem psychologii z codzienną medytacją, w  rozmowie z Dzień Dobry TVN zdradza prosty sposób na wyciszenie i pozbycie się złych emocji.

Jesteśmy jak naczynie wypełnione wodą. Ta woda to jest energia. Energia to emocje. Jeśli mamy skumulowanych dużo negatywnych emocji, takich jak bezradność, złość, poczucie winy, wstyd (…), jeśli to nas wypełnia, to tam nie zmieści się radość itd. Trzeba to uwolnić, żeby zrobiło się miejsce na nowe.

Wykonaj dziesięć głębokich i spokojnych oddechów

W celu zrobienia miejsca na nowe, pozytywne emocje, zaleca wykonanie dziesięciu spokojnych, głębokich wdechów i wydechów. Każdy wdech i wydech powinien trwać przez 3 sekundy, w ten sposób dostarczymy więcej tlenu do mózgu, spowolnimy oddech i bicie serca, rozluźnimy mięśnie i naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi.

To pomoże się rozluźnić, wyciszyć i uspokoić

Proponowane przez nią ćwiczenia oddechowe, pozwolą się rozluźnić i poprawić nastrój. Psycholożka tłumaczy, żeby podzielić ćwiczenie na dwie części:

Pierwszym pięciu oddechom może towarzyszyć wizualizacja złych emocji, które odczuwamy. Możemy wyobrazić je sobie jako deszcz, grad lub burzę. Na tym etapie powinniśmy wzmocnić odczuwane napięcie, ponieważ żeby uwolnić emocję, najpierw należy ją przyjąć.

Gdy już się to uda, należy wykonać drugą część ćwiczenia, czyli pozostałe pięć oddechów. Mają one pomóc uspokoić i uwolnić emocje.

Chmury się rozpraszają i widzimy błękitne niebo pod zamkniętymi powiekami, zaczyna coraz bardziej świecić w nas słońce.

Według niej to znak, że udało nam się wyciszyć i pozbyć złych emocji, które w sobie kumulowaliśmy. Każdy z nas może wykonać to proste i skuteczne ćwiczenie!

ZOBACZ TAKŻE: Jak radzić sobie ze stresem w codziennym życiu? Poznaj najlepsze techniki.

Udostępnij: