Jakie cechy powinien mieć dobry przyjaciel? Sprawdź, czy Ty także nim jesteś.

Przyjaźń to jedna z najważniejszych relacji, jakie tworzymy z innymi. Obecność przyjaciół w naszym życiu jest bardzo ważna i daje nam szereg niezwykle cennych korzyści. Jakie cechy powinien mieć dobry przyjaciel? Sprawdź, czy Ty także nim jesteś.

Kilka słów o przyjaźni

Przyjaciele są jak rodzina, którą się wybiera. Ich obecność w życiu jest bardzo ważna, a dla wielu osób wprost niezastąpiona. Prawdziwa przyjaźń przynosi nam poczucie bezpieczeństwa, daje wsparcie oraz siłę do mierzenia się z codziennymi problemami i pokonywania przeciwności losu. Prawdziwy przyjaciel to bezcenny skarb, który jest z nami na dobre i na złe.

Najważniejsze cechy dobrego przyjaciela

Jest bezinteresowny

Prawdziwy przyjaciel jest bezinteresowny i nie oczekuje niczego w zamian za swój czas, wsparcie i pomoc. Wasza przyjaźń jest bezwarunkowa i oparta na równowadze pomiędzy braniem i dawaniem.

Akceptuje Cię w pełni

Przyjaciel akceptuje wszystkie Twoje zalety i wady. Nie musisz ukrywać przed nim swojego prawdziwego oblicza. W jego towarzystwie czujesz się swobodnie i naturalnie, nie musisz udawać kogoś kim nie jesteś.

Świetnie Cię rozumie

Znacie się naprawdę dobrze i świetnie się rozumiecie. Nie macie przed sobą tajemnic i wiecie o sobie dosłownie wszystko. Zdarza się, że kończycie za siebie zdania i czasem macie wrażenie, że potraficie czytać sobie w myślach.

Jest szczery

Prawdziwy przyjaciel jest wobec Ciebie szczery w każdej sytuacji. Mówi Ci prawdę, niczego przed Tobą nie ukrywa i nie zataja. Możecie sobie powiedzieć wszystko i jesteś pewny, że Twoje sekrety są przy nim bezpieczne. Ty ufasz jemu, a on Tobie.

Dotrzymuje obietnic

Zawsze dotrzymuje danego słowa i wywiązuje się ze złożonych obietnic. Nie rzuca słów na wiatr,

Wspiera Cię

Wiesz, że możesz na niego liczyć w każdej sytuacji, chętnie Cię wspiera i pomaga rozwiązywać problemy. Pomaga ci się mierzyć z codziennymi wyzwaniami i trudnościami, jakie spotykasz na swej drodze.

Jest lojalny

Prawdziwy przyjaciel stoi za Tobą murem i jest lojalny w każdej sytuacji. Wiesz, że zawsze masz w nim oparcie. Nie obgaduje Cię, nie krytykuje i nie wyśmiewa za plecami. Jeśli ma Ci coś do powiedzenia, mówi o tym otwarcie, prosto w oczy.

Jest przy Tobie w najgorszych momentach

Prawdziwy przyjaciel jest z Tobą na dobre i na złe. Trwa przy Tobie w ciężkich chwilach, nie opuszcza Cię nawet wtedy, gdy wszystko wokół się sypie. Pocieszy, doradzi i pomoże stanąć na nogi.

Udostępnij: