Dlaczego tak trudno poznać przyjaciół po 30-tce? Jak zdobyć nowych przyjaciół w dorosłym życiu?

Zazwyczaj najtrwalsze przyjaźnie zawieramy w dzieciństwie, w szkole lub na studiach. Im jesteśmy starsi, tym trudniej o nowych przyjaciół. Dowiedz się. dlaczego z wiekiem staje się to bardziej skomplikowane.

Poznawanie przyjaciół po 30-tce może być trudne

W dzieciństwie, w okresie dorastania i na studiach bardzo łatwo o nawiązywanie nowych znajomości. Problem zaczyna się później. Im jesteśmy starsi, tym trudniej o nowych przyjaciół.

W dorosłym życiu jesteśmy przytłoczeni obowiązkami. Praca, kariera, dom, rodzina. Czasem trudno znaleźć nam czas na życie towarzyskie i spotkania z przyjaciółmi. Każdy z nich żyje swoim życiem, choć staracie się zgrać swoje plany i spotykać regularnie, jednak nie jest to takie proste.

Dlaczego tak ciężko poznać przyjaciół po 30-tce?

Czasem dorosłym ludziom trudno poznawać nowe osoby i się z nimi zaprzyjaźnić. Zwłaszcza, gdy przeprowadzają się do obcego miasta, w którym nikogo nie znają, z dala od rodziny i dawnych znajomych.

Czują wewnętrzną blokadę, są ostrożni i nieśmiali w nawiązywaniu kontaktów. Obawiają się, że nie zrobią na kimś dobrego wrażenia, mają problemy z komunikacją. Dużym problemem jest brak zaufania, boją się otworzyć przed nowo poznanymi osobami. Ze względu na poprzednie doświadczenia, mogą obawiać się odtrącenia, braku zrozumienia lub tego, że zostaną przez kogoś wykorzystani.

Czują się samotni, brakuje im spotkań, wspólnej zabawy, nie mają z kim porozmawiać i na kogo liczyć.

Jak zdobyć nowych przyjaciół w dorosłym życiu?

Prostym sposobem na poznanie nowych osób jest rozwijanie swojego hobby. Jeśli mieszkasz w nowym mieście, w którym nikogo nie znasz, warto zapisać się na kurs, warsztaty lub szkolenia, na których poznasz osoby podobne do siebie. Pomóc może w tym uprawianie sportu: wyjścia na siłownię, fitness, pływalnie, pozwolą poszerzyć grono znajomych. Współdzielenie zainteresowań i pasji pomoże nawiązać nowe kontakty.

Przyjaciół można też znaleźć w Internecie, na lokalnych grupach na Facebooku oraz takich serwisach jak Meetup, Coachsurfing, czy nawet na Tinderze.

Udostępnij: