9 rzeczy, przez które inteligentnym osobom żyje się trudniej!

Niektóre rzeczy sprawiają, że inteligentnym osobom żyje się znacznie trudniej. Przez nie mają problem z osiągnięciem szczęścia w życiu! Zbyt inteligentny, żeby cieszyć się życiem? Tak właśnie jest!

  9 rzeczy, przez które inteligentnym osobom żyje się trudniej!

  Te wszystkie rzeczy sprawiają, że inteligentnym ludziom trudno doświadczać szczęścia.

  Są perfekcjonistami

  Inteligentne osoby bywają perfekcjonistami. Przykładają wielką wagę do dokładności wykonywania czynności. Wszystko starają się robić idealnie, w trosce o najmniejszy szczegół. Często poświęcają temu znacznie więcej czasu, niż inni.

  Zawsze chcą być jak najlepsi

  Zawsze starają się wypaść jak najlepiej, w każdym aspekcie życia. Wiele wymagają od siebie i innych, nie uznają półśrodków. Wyznają zasadę „wszystko albo nic”.

  Chcą wszystko kontrolować

  Bardzo często jest tak, że inteligentne osoby chcą wszystko kontrolować. Nie lubią działać impulsywnie, bez zastanowienia. Są obowiązkowe, skrupulatne, sumienne i  drobiazgowe. Wszystko musi iść zgodnie z ich planem, w ich życiu nie ma miejsca na odstępstwa od normy.

  Wymagają od siebie niemożliwego

  Takie osoby nie dają sobie taryfy ulgowej w żadnym aspekcie życia. Zawsze dają z siebie wszystko i tego samego wymagają od innych. Bardzo wysoko wieszają poprzeczkę i często mają nierealistyczne oczekiwania. Wymagają od siebie rzeczy niemożliwych, a słowo „nie” dla nich po prostu nie istnieje.

  Nadmiernie analizują

  Inteligentne osoby mają tendencję do ciągłego analizowania i myślenia o wielu rzeczach naraz. O wiele trudniej im się cieszyć, nie martwić się, czy coś „olać” lub nie przejmować się na zapas.

  Wszystkim się martwią

  Inteligentne osoby martwią się o wszystko, o siebie, swoich bliskich, świat, przyszłość. Nie ma spraw, które ich nie dotyczą ani tych, które ich nie obchodzą.

  Nie wierzą w siebie

  Zdarza się, że osoby zbyt inteligentne nie wierzą w siebie i mają niskie poczucie własnej wartości. zgodnie z  aforyzmem „Wiem, że nic nie wiem”, nieustannie podważają swoją wiedzę, kompetencje, czy wartość.

  Są zbyt krytyczni

  Takie osoby są przesadnie krytycznie, przez co tak naprawdę nigdy nie są z siebie w pełni zadowolone. Skupiają się na swoich wadach i słabościach, nie doceniają się i mogą mieć problem z samoakceptacją.

  ZOBACZ TAKŻE: Faceci o tych imionach to najlepsi kochankowie! Jeśli z nim jesteś, to masz szczęście

  Udostępnij: