Metoda szarej skały- czyli sposób na toksycznych ludzi!

Szara skała to obiekt, obok którego przechodzimy obojętnie, nie wywołuje w nas żadnych emocji,  często wręcz nie pamiętamy, że go mijaliśmy po drodze. I o to właśnie chodzi w metodzie, która pozwoli radzić sobie z toksycznymi ludźmi w naszym otoczeniu. Wypróbuj ją i uwolnij się od trujących relacji!

  Metoda szarej skały, jako sposób na toksycznych ludzi

  W swoim życiu spotykamy wielu ludzi, jednak nie wszyscy życzą nam dobrze i zachowują się w stosunku do nas w porządku. Możemy mieć z nimi do czynienia niemal wszędzie! Toksyczni mogą być nasi rodzice, rodzeństwo, inni członkowie rodziny, partner, a nawet szef, kolega z pracy lub znajomi.

  Gdy natkniemy się na toksyczną osobę, która będzie starać się przejąć nad nami kontrolę, zdominować, manipulować lub wykorzystać do własnych celów- najlepiej uciąć z nią całkiem kontakt. Niestety nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się metoda szarej skały.

  ZOBACZ TAKŻE: Osoba wysoko wrażliwa- jak wygląda jej codzienność?

  Metoda szarej skały- na czym to polega?

  Metoda ta polega na tym by być jak kamień- szary, spokojny, nieciekawy i wtapiający się w otoczenie. W tym celu, podczas kontaktów z toksycznymi osobami, przyjmij następująca taktykę:

  • Przed rozmową postaraj się wyciszyć i wejść w bezpieczną strefę rezygnacji i obojętności. Nie angażuj się emocjonalnie, ukryj swoje prawdziwe uczucia: nie zdradzaj zainteresowania, czy nerwów.
  • Rozmawiając, mów spokojny, neutralnym tonem i unikaj kontaktu wzrokowego.
  • Trzymaj się nudnych, uniwersalnych tematów. Nie zwierzaj się, nie plotkuj, nie zdradzaj zbyt wiele o sobie, o swoich planach, czy doświadczeniach, czy przejściach. Rozstanie z partnerem, awans w pracy, kłótnia w domu- nie rozmawiaj na żaden z tych tematów!
  • Każdą rozmowę ogranicz do absolutnego minimum, a jeśli się da, unikaj jej w ogóle. Odpowiadaj zdawkowo, używaj wyrażeń: jak „tak” lub „nie”. Nie zapraszaj do dalszej dyskusji, nie dawaj się wciągnąć w rozmowę i unikaj small talku.
  • Przede wszystkim nie reaguj na zaczepki i próby wyprowadzenia cię z równowagi. Pozostań spokojny i opanowany, bądź niczym kamień. Szary kamień!
  • Pamiętaj, największą szansą na uwolnienie się od toksycznej relacji, jest zmiana sposobu w jaki reagujesz na zachowanie danej osoby.
  Udostępnij: