Damski czy męski? Sprawdź płeć swojego mózgu!

Zastanawiałeś/aś się kiedyś, czy twój mózg jest bardziej kobiecy czy bardziej męski? Weź udział w naszym teście i sprawdź płeć swego umysłu.

  Rozwiąż test i sprawdź płeć swojego mózgu!
  1. Oglądasz film, gotujesz obiad, a w tym czasie partner pyta o coś ważnego. Bez problemu potrafisz skupić się na wszystkich tych sprawach i podzielić swoją uwagę.
  2. Jesteś empatyczny, troszczysz się o innych, a los słabych i skrzywdzonych leży ci na sercu. Jednak często przedkładasz potrzeby innych nad swoje, trudno ci odmówić czyjejś prośbie.
  3. Czujesz się dobrze tylko wtedy, gdy żyjesz w harmonii z innymi. Nie lubisz wchodzić w konflikty, unikasz konfrontacji. Zależy ci na zdaniu i aprobacie innych, jesteś wrażliwy na krytykę i bardzo ją przeżywasz.
  4. Potrafisz podejmować trudne decyzje, dostosowywać się do zmian i elastycznie podchodzić do wyzwań. Nie boisz się trudności i problemów, odważnie stawiasz im czoła.
  5. Myślisz logicznie, wszystko dokładnie analizujesz. Jesteś praktyczny, rzeczowy, a zanim podejmiesz decyzje, gruntowanie rozważasz wszystkie za i przeciw.
  6. Po kłótni z partnerem, wolisz milczeć i zastosować zasadę cichych dni, niż omówić problemy. Lepiej się czujesz, gdy odrywasz myśli od kłopotów w związku i zajmujesz się przez chwilę czymś innym, zamiast dalej rozmawiać.
  7. Nie lubisz mówić o swoich emocjach i uzewnętrzniać się przed innymi. Przez to możesz wydawać się obojętny, a nawet uczuciowo niedostępny.
  8. Zawsze musisz się zastanowić, która strona jest lewa, a która prawa. Miewasz problemy z tym, żeby szybko je rozróżnić, gdy wymaga tego sytuacja.
  9. Gdy z kimś rozmawiasz, zwykle mówisz jasno i zmierzasz prosto do puenty, bez zbędnych dygresji i anegdot. Cenisz zwięzłe i proste komunikaty.
  10. Gdy się gubisz podczas jazdy samochodem, zwykle krążysz po okolicy do momentu, aż znajdziesz właściwy adres, zamiast korzystać z GPS-a. Nie masz problemu z orientacją w terenie.
  11. Nie przywiązujesz wagi do szczegółów i masz trudności z zapamiętaniem wielu informacji naraz. Często coś drobnego ci umyka i nie zwracasz uwagi na niuanse.
  12. Gdy musisz szybko policzyć w pamięci skomplikowane działanie, nie masz z tym żadnego problemu. Nie musisz korzystać z pomocy kalkulatora.


  ZOBACZ TAKŻE: Idealny wiek na ślub według znaku zodiaku! 

  WYNIKI TESTU

  Mózg kobiecy

  Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na 1-4 pytań, to znak, że twój mózg jest kobiecy! Jesteś świetnym rozmówcą, potrafisz też aktywnie słuchać. Cechuje cię wrażliwość i empatia. Na dodatek masz podzielną uwagę i potrafisz robić wiele rzeczy naraz. Umiejętności analitycznego myślenia i orientacja przestrzenna nieco u ciebie kuleją.

  Mózg męski

  Jeśli zdobyłeś/aś 5-12 twierdzących odpowiedzi, oznacza to, że twój mózg jest bardziej męski! Jesteś racjonalny, konkretny i twardo stąpasz po ziemi. Twój umysł pozwala na dobre planowanie i masz świetną orientację w terenie. Lecz możesz mieć trudności z rozumieniem innych i wyrażaniem swoich emocji.

  Udostępnij: