Netflix wprowadza kolejne zmiany. Znika ważna funkcja!

Netflix, jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie, przygotowuje się do wprowadzenia istotnych zmian, które mogą zaskoczyć wielu użytkowników!

Czym jest Netflix?

Netflix to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych platform streamingowych na świecie, oferująca szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Założona w 1997 roku przez Reeda Hastingsa i Marca Randolpha, firma początkowo działała jako wypożyczalnia DVD wysyłkowa, a w 2007 roku rozpoczęła oferowanie usług streamingowych. Dzięki produkcji własnych treści, takich jak popularne seriale „Stranger Things”, „The Crown” czy „House of Cards”, Netflix zdobył ogromną popularność i lojalność użytkowników. Obecnie platforma jest dostępna w ponad 190 krajach i może się poszczycić ponad 260 milionami subskrybentów na całym świecie, co czyni ją liderem w branży rozrywki online.

Zmiany w Netflix

Na przestrzeni czasu, platforma wprowadziła kilka istotnych zmian dla użytkowników. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Netflix podjął walkę z dzieleniem kont. Platforma wprowadziła restrykcje, które uniemożliwiły współdzielenie konta z osobami, które nie mieszkają razem. Ten krok przyniósł oczekiwane efekty, ponieważ Netflix zanotował znaczący wzrost liczby subskrybentów. W trzecim kwartale 2023 roku platforma pozyskała aż 13,1 miliona nowych abonentów, osiągając tym samym rekordową liczbę 260,8 miliona płatnych subskrypcji.

Koniec z pobieraniem treści na Windows

Teraz Netflix ponownie zdecydował się na kolejną. Jak podaje "Biznes Info", najważniejsza zmiana, która ma zostać wprowadzona w nowej aktualizacji Netflixa, dotyczy usunięcia funkcji pobierania filmów i seriali do oglądania offline na urządzeniach z systemem Windows. To oznacza, że użytkownicy komputerów osobistych z tym systemem operacyjnym nie będą już mogli korzystać z tej wygodnej opcji.

Zdjęcie Netflix wprowadza kolejne zmiany. Znika ważna funkcja! #1

Rekompensata dla użytkowników

Aby złagodzić skutki tej zmiany, Netflix wprowadzi kilka nowych funkcji, które mają na celu poprawę doświadczeń użytkowników. Wśród tych nowości znajdą się transmisje wydarzeń na żywo oraz poprawa jakości przesyłania strumieniowego. Dzięki temu widzowie będą mogli cieszyć się jeszcze lepszą jakością obrazu i dźwięku podczas oglądania swoich ulubionych treści.

Nowe plany subskrypcji z reklamami

Netflix planuje również rozszerzyć swoją ofertę o nowe, bardziej ekonomiczne plany subskrypcji, które będą zawierały reklamy. Ta opcja ma na celu przyciągnięcie nowych użytkowników, którzy szukają tańszych alternatyw. Chociaż reklamy mogą być postrzegane jako niedogodność, dla wielu osób niższy koszt subskrypcji może być wystarczającym argumentem do skorzystania z tej oferty.

Alternatywa dla użytkowników mobilnych

Chociaż możliwość pobierania treści zniknie z aplikacji na Windows, Netflix zapewnia, że subskrybenci nadal będą mogli korzystać z opcji oglądania offline, ale tylko na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że użytkownicy będą musieli używać smartfonów lub tabletów, aby oglądać filmy i seriale bez dostępu do internetu. To może być wygodne dla osób, które często podróżują i chcą mieć dostęp do swoich ulubionych treści w dowolnym miejscu.

Udostępnij: