Jak zrealizować postanowienia noworoczne? Tych kilka kroków pomoże Ci osiągnąć cele

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a Ty już myślisz, że od nowego roku wprowadzisz w życie konkretne zmiany? Problem jest w tym, że mało kto osiąga to, co sobie zamierzył. Przedstawiamy kilka kroków, które pomogą Ci w prosty sposób spełnić swoje postanowienia.

"Schudnę 15 kg”, "zapisze się na siłownię”, "przejdę na dietę”, "przestanę palić papierosy”, "odstawię alkohol” – Coś Ci to mówi?

Rok w rok wielu z nas składa sobie postanowienia, które chcą wprowadzić w swoje życie w najbliższych miesiącach, jednak według badań przeprowadzonych przez University of Scranton niespełna 10 procent ludzi zrealizowano swoje postanowienia w 2021 roku. Statystycznie tylko 8 na 100 badanach zrealizowało zamierzone cele. Nie da się ukryć, że liczba ta nie jest imponująca. Jak zatem spełnić swoje pragnienia?

Jak zrealizować postanowienia?

Bądź realistką - Nie przesadzaj z ilością celów, które chcesz osiągnąć. Nie obiecuj sobie, że będzie to 10 planów, gdy wiesz, że realnie spełnisz jeden lub dwa. Rodzi to niepotrzebną frustrację. Mierz siły na zamiary.

W tym miejscu warto też dodać, że plany powinny być takie, które w ogóle da się zrealizować. Jeśli wiesz, że nie schudniesz np. 40 kg, z góry załóż sobie, że będzie to np. kilogram miesięcznie. W ostatecznym rozrachunku i tak będziesz zadowolona.

Mów głośno, jakie masz plany – jeśli przyznasz się bliskim, rodzinie czy przyjaciołom, jakie masz postanowienia noworoczne, a zbyt szybko się będziesz się chciała poddać, będziesz mogła liczyć na motywację z ich strony. Dodatkowo może być Ci przy nich głupio, że mówisz jedno, a robisz drugie. Poczucie wstydu może w tym przypadku zdziałać cuda.

Zobacz także: Te cztery znaki zodiaku wejdą w nowy rok z przytupem! Dla kogo Sylwester będzie niezapomniany?

Nagradzaj się – Nie oczekuj tylko pochwał od innych, a sama nagradzaj się na wykonaną pracę. Jeśli np. dzięki swoim postanowieniom zaoszczędzisz jakie pieniądze, kup sobie za to jakiś drobny upominek, albo pójść na kawę i ciasto z przyjaciółmi.

Udostępnij: