Odejście bliskiej i ukochanej osoby jest jedną z najgorszych rzeczy. Uczucia i pamięć o takiej osobie pozostają z kimś do końca życia. Pustka, którą zostawia ta osoba, jest ciężką do wypełnienia, a czasami nawet niemożliwą.

1. Istnieją ludzie, którzy są niezastąpieni

Nie da się przeżywać żałoby uzupełniając pustkę kimś innym. Są osoby, których nie da się zastąpić. Szczególnie jeśli chodzi o matkę i dziecko. Łączy je więź, której nie da się rozerwać. Z wiekiem zauważamy w sobie pewne cechy i wartości, które posiadali nasi rodzice. Nasze ukochane osoby żyją w nas właśnie dzięki tym cechom.

2. Istnieją różne kolory żałoby

Utrata ukochanej osoby sprawia, że czujemy się strasznie, a nasze serce rozsypało się na kawałki. Podczas żałoby ukazywane jest wiele uczuć, takich jak smutek, żal, złość, rozpacz. Żałoba jest kojarzona przede wszystkim z czarnym kolorem, ale to nie znaczy, że taka musi być u każdego. Każdy reaguje inaczej, a więc powinien oddawać swój upust emocji na swój własny sposób.

3. Nadal jest kogo kochać

Pomimo utraty osoby, to nadal jest się otoczonym ludźmi, którzy kochają i chcą być kochani. Rodzina i przyjaciele wspierają osobę w żałobie mimo, że niekoniecznie mogą wiedzieć w jaki sposób pomóc. Dawana i otrzymywana miłość działa łagodząco na cierpienie. Należy pamiętać, że nadal ma się dla kogo żyć i kogo kochać.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img