Masowe zatrucie! 10 osób zmarło po wypiciu piwa!

Szokujące wiadomości! Co najmniej 10 osób zmarło, a kolejne są w stanie krytycznym po spożyciu piwa z dodatkiem metanolu i pasty do butów. Wiele osób przebywa w szpitalach. Gdzie miała miejsce ta tragedia?

Masowe zatrucie! 10 osób zmarło po wypiciu piwa!

Masowe zatrucie alkoholem! Co najmniej 10 osób zmarło, a kolejne są w stanie krytycznym po spożyciu piwa z dodatkiem metanolu i… pasty do butów.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w Zambii. Według ustaleń policji, katastrofalne skutki spowodowało piwo o nazwie Chijaba, które zawierało metanol, wodę, cukier i pastę do butów.

Zdjęcie Masowe zatrucie! 10 osób zmarło po wypiciu piwa! #1

Co najmniej 10 osób zmarło, a wiele zostało hospitalizowanych w kilku różnych miejscowościach południowej Zambii po wypiciu piwa, do którego dodano spirytus metylowy oraz pastę do butów – poinformował rzecznik zambijskiej policji Danny Mwale.

Pierwsze dwie ofiary tego napoju zmarły w zeszłą niedzielę, kolejne trzy osoby zmarły w następnych dniach, a pod koniec zeszłego tygodnia życie straciło kolejnych pięć osób. Kilkanaście osób nadal walczy o życie w zambijskich szpitalach. Policja poinformowała w piątek wieczorem, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ piwo było dystrybuowane w całej południowej prowincji Zambii.

Wszystkie ofiary cierpiały na silną biegunkę, bóle brzucha i miały problemy ze wzrokiem – ogłosiła zambijska policja!

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w niedzielach handlowych?! Będzie ich więcej?

Uwarzyli domowe piwo, nie spodziewali się konsekwencji…

W Zambii popularne, choć nielegalne, jest piwo domowej produkcji zwane kachasu. Wytwarza się je ze sfermentowanych łupin kukurydzy, cukru, drożdży i innych składników znanych tylko producentom, które, jak się okazało, mogą obejmować pastę do butów. Butelka kachasu o pojemności 0,3 litra kosztuje około 7,5 kwacha (30 centów amerykańskich) i jest o połowę tańsza od piwa produkowanego przez duże browary.

To nie pierwsza taka sytuacja!

W Zambii w ostatnich miesiącach znacząco wzrosło spożycie domowej produkcji alkoholu. Na początku roku wybuchła epidemia cholery, a w tym afrykańskim kraju panuje przekonanie, że butelka kachasu może zapobiec chorobie. Lekarze ostrzegają, że to właśnie kachasu przyczynia się do rozprzestrzeniania epidemii, ale te ostrzeżenia nie są brane pod uwagę.

Niestety to nie pierwszy przypadek masowego zatrucia po spożyciu tego trunku. W marcu w stolicy kraju Lusace, po wypiciu lokalnie uwarzonego napoju zmarło osiem osób.

Udostępnij: