Wielka afera po akcji Rossmanna! Zarzuty o oszustwo wywołują wściekłość klientów

Wydarzenie organizowane przez drogerię Rossmann, które miało miejsce 25 maja 2024 roku, przyniosło znaczne kontrowersje. Rossmann zorganizował akcję promocyjną, podczas której klienci mogli uzyskać nawet do 50% rabatu na zakupy kosmetyczne. Niestety, zamiast spodziewanego entuzjazmu, wydarzenie spotkało się z falą krytyki i zarzutów o oszustwo.

50% Rabatu na Zakupy Kosmetyczne

Rossmann przeprowadził kolejną edycję Rossmann Run, zachęcając swoich klientów do udziału w biegu, który miał miejsce zarówno stacjonarnie, jak i online. Warunkiem uczestnictwa było włączenie aplikacji Rossmann PL i członkostwo w Klubie Rossmann. Za każdy przebiegnięty kilometr przysługiwało 5% rabatu, co oznaczało, że maksymalny rabat 50% można było uzyskać po przebiegnięciu 10 kilometrów w ciągu 120 minut. Udział w biegu wymagał jednorazowej wpłaty 5 złotych, które przeznaczono na cele charytatywne.

Zdjęcie Wielka afera po akcji Rossmanna! Zarzuty o oszustwo wywołują wściekłość klientów #1

Zasady Udziału i Cele Charytatywne

Wpisowe w wysokości 5 złotych było przeznaczone na wsparcie sześciu fundacji: Fundacji Dom w Łodzi, Fundacji Herosi, Fundacji Ktoś, Fundacji Gajusz, Polskiego Towarzystwa Chorób Nerwowo-Mięśniowych oraz Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat. Uczestnicy mieli możliwość włączenia biegu w dowolnym momencie 25 maja, pod warunkiem, że przebiegli zadeklarowaną odległość w ciągu dwóch godzin.

Kontrowersje i Zarzuty o Oszustwo

Na platformie społecznościowej X (dawniej Twitter) wybuchło oburzenie uczestników akcji, którzy zaczęli zarzucać innym oszustwo. Zwracali uwagę na niesamowicie szybkie czasy pokonania dystansu, niektóre z nich były nawet lepsze niż obecne rekordy Polski. Uczestnicy zaczęli publikować zdjęcia, które ujawniły, że wielu z nich pokonało trasę na rowerach, hulajnogach elektrycznych, a nawet samochodach, co wywołało powszechną frustrację i złość.

Reakcja Rossmanna

Rossmann nie pozostał obojętny na te zarzuty. W rozmowie z portalem „Wirtualna Polska”, rzeczniczka prasowa Agata Nowakowska podkreśliła, że regulamin akcji wyraźnie zakazuje pokonywania trasy na rowerze, rolkach, samochodzie czy hulajnodze, jak również na bieżni stacjonarnej. Ponadto, każdy wynik wskazujący na przebiegnięcie kilometra w czasie krótszym niż 3 minuty był automatycznie odrzucany przez system. Nowakowska wyraziła nadzieję, że większość uczestników traktowała udział w wydarzeniu jako zabawę, formę aktywności fizycznej i przygodę, co było głównym założeniem akcji.

Podsumowanie

Akcja Rossmann Run, która miała promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, zakończyła się skandalem. Zarzuty o oszustwo rzuciły cień na całe wydarzenie, wywołując gniew i rozczarowanie wśród uczciwych uczestników. Rossmann stara się teraz odzyskać zaufanie klientów, podkreślając swoje dobre intencje i wprowadzając surowsze kontrole w przyszłych edycjach takich akcji. Czas pokaże, czy te działania przywrócą wiarę klientów w transparentność i uczciwość organizowanych przez drogerię wydarzeń.

Żródło zdjęć: Wikiepdia- Autorstwa Стоялов Максим Викторович - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=113682099

Autorstwa Kamil Kulawik - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=127063954

Udostępnij: