US Open: Iga Świątek zażartowała odbierając nagrodę

Iga Świątek triumfowała w finale US Open, pokonując w finale Tunezyjkę Ons JabeurIga. To był dla niej wielki sukces sportowy, ale też finansowy. Gdy otrzymała ogromną nagrodę finansową - 2,6 miliona dolarów, pozwoliła sobie na mały żart!

Iga Świątek triumfuje w US Open

21- Polka wygrała trzeci wielkoszlemowy turniej. W finale US Open Iga Świątek pokonała rozstawioną z numerem piątym Tunezyjkę Ons JabeurIga 6:2, 7:6 (7-5). Dla tenisistki ta wygrana była nie tylko wielkim sukcesem sportowym, ale i finansowym. Odbierając nagrodę, pozwoliła sobie na mały żart i skradła tym serca kibiców!

US Open: Iga Świątek zażartowała z nagrody

Wygrana w US Open przyniosła Idze Świątek ogromną nagrodę finansową w wysokości 2,6 mln dolarów, czyli 12,2 mln złotych.

Odbierając czek na najwyższą w swojej karierze wygraną, Polka pozwoliła sobie na mały żart:

Naprawdę cieszę się, że to nie w gotówce!

Iga szczęśliwa po wygranej w turnieju

Wygrana w turnieju była dla niej ogromnym przeżyciem. Tak skomentowała finał US Open:

Na pewno ten turniej był dla mnie wymagającym wyzwaniem. To jest Nowy Jork, w nim jest tak głośno, tak szalenie. Tyle pokus jest w tym mieście. Spotkałam tak wielu ludzi, którzy są dla mnie inspirujący. Poradziłam sobie z tym wszystkim mentalnie.

Iga Świątek komplementowała też swoją przeciwniczkę Ons Jabeur, oraz trenera Tomasza Wiktorowskiego:

Przyjdzie dzień, w którym Ons wygra wielkiego szlema. Co do Tomka, dobrze jest mieć go po swojej stronie.

21-letnia Polka jest numerem jeden kobiecego tenisa

Iga Świątek z wygrywając kolejny turniej wielkoszlemowy udowodniła, że jest w stanie ogrywać najlepsze zawodniczki świata. W 2022 roku znalazła się w szczytowej formie i stała się numerem jeden kobiecego tenisa. Weszła na szczyt w rankingu WTA, wygrywając 37 meczów z rzędu i bijąc przy tym rekord XXI wieku. Mimo wielu sportowych sukcesów, sławy i pieniędzy, jakie niosą za sobą wygrane, Iga zachowała poczucie humoru, naturalność i wdzięk!

Udostępnij: