Oświadczenie Cristiano Ronaldo po zerwaniu kontraktu z Manchester United

We wtorek do mediów trafiły informacje o zerwaniu kontraktu Manchesteru United z Cristiano Ronaldo. Umowa została przerwana za porozumień stron. Portugalski piłkarz wydał oświadczenie, w którym pożegnał się z klubem i kibicami. Zapewnił także, że będzie szukał nowych wyzwań.

  Konflikt Cristiano Ronaldo z klubem Manchester United, w którym grał nabrał na sile, gdy piłkarz udzielił obszernego wywiadu Piersowi Morganowi, w którym skrytykował pracę zarządu klubu „Czerwonych Diabłów”.

  Od tego czasu wiadomo już było, że dni portugalskiego piłkarza w Manchester United są już policzone. Na reakcję klubu nie trzeba było długo czekać. Czerwone Diabły nie zamierzały dłużej czekać, do styczniowego okienka transferowego i zakończyły współpracę z Ronaldo wcześniej.

  We wtorek, 22 listopada, poinformowano, że Manchester United zerwał umowę z Cristiano Ronaldo za porozumieniem stron.

  "Cristiano Ronaldo opuści Manchester United za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym. Klub dziękuje mu za jego ogromny wkład w ciągu dwóch sezonów na Old Trafford, życząc jemu i jego rodzinie wszystkiego dobrego w przyszłości"

  Co więcej, na zakończenie współpracy liczył także sam piłkarz. Według informacji przekazanych przez dziennikarza sportowego Fabrizio Romano, Ronaldo zrzekł się on dalszej pensji, która przysługiwałaby mu do końca kontraktu, czyli do czerwca. Cristiano Ronaldo zamieścił na swoim Twitterze oświadczenie, w którym poinformował o decyzji i podziękował swoim kibicom i pożyczył klubowi dalszych sukcesów. Piłkarz zapewnił także, że nie będzie spoczywał na laurach i zamierza szukać nowych wyzwań:

  "Po rozmowach z Manchesterem United obopólnie zgodziliśmy się na wcześniejsze zakończenie naszego kontraktu. Kocham ten klub i kocham fanów, to się nigdy przenigdy nie zmieni. Czuję jednak, że nadszedł właściwy czas, abym poszukał nowego wyzwania. Życzę drużynie wszelkich sukcesów w pozostałej części sezonu i w przyszłości"

  W sieci pojawiło się wiele głosów na temat tego, gdzie teraz będzie grał Cristiano Ronaldo. Mówi się, że jedną z opcji piłkarza mają być… egzotyki.

  Udostępnij: