Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Świat jest jak wielka księga, z której ci, którzy nigdy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Świat jest pełen anomalii, które nie mieszczą się w jakimkolwiek uporządkowaniu rzeczy. Nic, co istnieje, nie jest w stanie wyjaśnić i usprawiedliwić samego siebie.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Każdy człowiek jest światem, z osobnym wszechświatem w sercu, z gwiazdami, z słońcem, z księżycem, z oceanami, i to wszystko, co ma, oddaje innym ludziom. Stworzył człowiek cały ten świat, żeby dać go innym.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nasz prawdziwy powód do dumy i satysfakcji polega na tym, że nieustannie tęsknimy - bo tęsknienie to jest życie. Jeżeli nie ma celu, śmierć wkracza do nas. Jeżeli nie ma ciekawości, znaczy to, że skostnieliśmy.

Świat

znak cytatu Co dzieje się z tobą w tym świecie, gdy już przestałeś być użyteczny ?

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Ten świat jest wspaniały i przeraziłby mnie równie bardzo, gdyby jakimś cudem mogliśmy go zrozumieć, co przerazi mnie teraz, gdy na to patrzę i nie rozumiem.

Świat

znak cytatu Słowa to tępe instrumenty, lepiej przystosowane do zabijania niż do pojmowania świata.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Cieszę się, że ludzie nie mogą przeczytać moich myśli. Nie możemy zrozumieć pełni świata, ale możemy go doświadczyć. I to jest to, co nam daje poczucie pełni i satysfakcji.

Świat

znak cytatu Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu To, co znajduje się za nami i to, co jest przed nami, jest niewielkie w porównaniu z tym, co znajduje się w nas. Gdy odkrywamy to, co jest w nas, po raz pierwszy naprawdę zaczynamy rozumieć świat.

Świat

Zobacz więcej