Każdy z nas ma gorsze dni. Są jednak takie momenty, kiedy nawet chcąc poprawić sobie nastrój i wyjść z dołka po prostu nie potrafimy. Podpowiadamy, jak pożegnać ten przykry stan. Dzięki nim smutek uleci w kilka sekund!

Przytulanie

Przytulanie wydaje się małym i nieznaczącym gestem, ale tak naprawdę ma wielką moc. Potrzeba miłości i bliskości jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb, więc nie powinniśmy zapominać o codziennym dotyku. Przytulanie poprawia samopoczucie i nastrój. Łączy ludzi i pogłębia relacje miłosne i przyjacielskie. Gdy się przytulamy czujemy się bezpieczni i po prostu szczęśliwi. Podczas przytulania w naszym organizmie wydzielają się hormony: serotonina oraz oksytocyna. Już kilkuminutowe przytulenie przynosi wiele korzyści emocjonalnych i zdrowotnych!

Ruch

Kiedy jesteśmy aktywni fizycznie, również w wydzielają się endorfiny. Hormony szczęścia poprawią nastrój błyskawicznie, a ruch jest tu dobrym wyzwalaczem. Bieg, spacer lub inną aktywność fizyczna pozwoli pozbyć Ci się przykrego nastroju. Możesz dodatkowo włączyć wesołą muzykę, która dodatkowo podniesie Cię na duchu i pomoże szybko wyjść z dołka.

Śmiech

Chociaż może się wydawać paradoksalne, obejrzenie zabawnych filmików czy tego, co wywołuje na Twojej twarzy uśmiech naprawdę pomaga. Internet oferuje nieskończone pokłady materiałów, które w kilka sekund przywrócą Cię do życia. Postaw na to, co lubisz.

Zabawa ze zwierzakami

Szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt może Ci to poprawić nastrój. Przytulanie pupila, dokładnie tak jak przytulanie drugiego człowieka wyzwala hormony szczęścia. Będąc zestresowanym mruczenie kota będzie szczególnie pomocne. Nawet osoby wolące psy doceniają relaksujące mruczenie kota i to, jak dobrze działa to na człowieka. Nawet jeśli nie masz swojego zwierzaka, możesz odwiedzić kogoś bliskiego.

Gorąca kąpiel

Jeśli na co dzień nie masz na to czasu, może teraz jest idealny moment. Beztroskie leżenie w gorącej wodzie z dodatkiem olejków eterycznych jest lekiem na wszystkie dolegliwości. Możesz dodatkowo włączyć sobie muzykę i wypić lampkę wina. Efekt gwarantowany.

NB

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img