Wojna w Ukrainie: armia zwraca się do rosyjskich matek, żeby odebrały swoich synów

Ukraińska armia wzywa matki rosyjskich jeńców, aby odebrały ich z Kijowa: "My, Ukraińcy, w przeciwieństwie do faszystów Putina, nie prowadzimy wojny z matkami i ich schwytanymi synami. Czekamy na Ciebie w Kijowie".

Inwazja Rosji na Ukrainę

Atak Rosji na Ukrainę trwa już ósmy dzień. Rosjanie nacierają równocześnie na Kijów i Charków, atakują też z terytorium Krymu. Obecnie w wielu miastach toczą się krwawe walki, trwają bombardowania i naloty, giną setki niewinnych ludzi, tysiące są ranne. Cywile ukrywają się w bunkrach, a ich domy w tym czasie zamieniają się w kupę gruzu. Wiele osób decyduje się na ucieczkę w stronę granicy z Polską, pozostawiając za sobą wszystko…

Ukraina stawia zaciekły opór najeźdźcom

Jednak ukraińskie siły wciąż stawiają opór wojskom rosyjskim. Bohatersko bronią się na wszystkich frontach, zarówno na północy, jak i na południu kraju. W walkach biorą udział zarówno żołnierze, jak i cywile, którzy za wszelką cenę chcą powstrzymać rosyjską inwazję.

Ukraina zwraca się do rosyjskich matek, żeby odebrały swoich synów

Władze Ukrainy podają, że udało im się wziąć w niewolę wielu rosyjskich żołnierzy. W związku z tym Ministerstwo Obrony Ukrainy, opublikowało w środę na Facebooku specjalny komunikat. Zwraca się do matek rosyjskich żołnierzy wziętych do niewoli, aby pojechały do Kijowa odebrać swoich synów.

„Matko! Twój syn czeka na ciebie!"

Resort w mediach społecznościowych zaapelował: "Prosimy o przekazanie tej wiadomości tysiącom cierpiących rosyjskich matek, których synowie zostali wzięci do niewoli na Ukrainie".

"My, Ukraińcy, w przeciwieństwie do faszystów Putina, nie prowadzimy wojny z matkami i ich schwytanymi synami. Czekamy na Ciebie w Kijowie".

Ukraińskie władze wyjaśniają: "Podjęto decyzję o zwrocie schwytanych rosyjskich żołnierzy matkom, jeśli przyjadą na Ukrainę, do Kijowa, by ich odebrać".

Władze Ukrainy przygotowały instrukcję

Poza apelem, ukraińskie władze przekazały dokładną instrukcję odbioru jeńców. Ich matki najpierw powinny udać się do Polski przez Białoruś lub obwód kaliningradzki. Następnie przekroczyć polską granicę i pojechać z ukraińską eskortą do Kijowa.

Dziesiątki jeńców czekają na matki

Tam czekają na nich dziesiątki schwytanych w niewolę jeńców. Ministerstwo Obrony Ukrainy zapewnia, że wszyscy odzyskają wolność, pod warunkiem, że zostaną odebrani z kraju przez matki.

Źródło:

Udostępnij: