Kiedy Rosja zakończy zbrojną inwazję? Kreml podaje warunki!

Rzecznik Kremla poinformował, że Rosja przedstawiła Ukrainie sześć warunków, które muszą zostać spełnione, aby zbrojna inwazja została zakończona.

Wojna w Ukrainie: walki wciąż trwają

Zbrojna inwazja Rosji na Ukrainę trwa nieprzerwanie od 24 lutego. Ukraina dzielnie broni się przez prawie trzy tygodnie, stawiając opór najeźdźcom. Według medialnych doniesień, to o wiele dłużej, niż początkowo zakładał Władimir Putin.

Rosja zakończy wojnę, jeśli Ukraina spełni te warunki

W trakcie trwania wojny doszło już do trzech spotkań, pomiędzy ukraińską i rosyjską delegacją. Jednak żadne porozumienie do tej pory nie zostało osiągnięte. W związku z tym Rosja przedstawiła Ukrainie sześć warunków, które muszą zostać spełnione, aby doszło do zakończenia agresji i wycofania wojsk z terenów okupowanego kraju.

Kreml podaje warunki zakończenia inwazji

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, poinformował o rosyjskich warunkach zakończenia inwazji na Ukrainę. Przekazał agencji Reutera, że Rosja jest gotowa w każdej chwili wstrzymać „operację specjalną”, pod warunkiem, że Ukraina spełni jej żądania:

  • „Ukraina ma zaprzestać działań wojskowych, zmienić konstytucję i zapisać w niej neutralność, uznać Krym za terytorium rosyjskie a separatystyczne republiki - Doniecką i Ługańską - za niepodległe terytoria”.
  • Kreml domaga się także zapewnienia, że Ukraina nigdy nie przystąpi do NATO.
  • Żąda denazyfikacja Ukrainy poprzez wprowadzenie "zakazu funkcjonowania partii nacjonalistycznych i nazistowskich oraz uchylenia wszystkich uchwał gloryfikujących nazistów".
  • Poza tym domaga się demilitaryzacji Ukrainy, która zakłada pozbycie się przez państwo każdej ofensywnej broni.
  • Żąda również uznania języka rosyjskiego za drugi język państwowy.

 

Pieskow dodał, że poza tym Rosja „nie wysuwa dalszych roszczeń terytorialnych wobec Ukrainy".


Czego chce Władimir Putin?


Prezydent Rosji Władimir Putin, w rozmowie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, potwierdził, że Rosja wstrzyma działania wojenne, jeśli te warunki zostaną spełnione.

Putin nie zamierza się wycofać

Prezydent Rosji ogłosił, że „operacja na Ukrainie idzie zgodnie z planem i ma nadzieję, że ukraińscy negocjatorzy przyjmą bardziej konstruktywne podejście do rozmów i uwzględnią rzeczywistość w terenie".

Ukraina nie chce przyjąć warunków

Jeśli warunki przedstawione przez Rosję nie zostaną spełnione, zbrojna inwazja na Ukrainie się nie zakończy.

Jednocześnie Ukraina zapowiada, że nie jest gotowa przyjąć takich żądań. Kijów nie zamierza zrzec się Krymu, zajętego przez Moskwę w 2014 roku, ani tym bardziej zgodzić się na aneksję dwóch obwodów: Ługańskiego i Donieckiego, wraz z Mariupolem.

DZ

źródło zdjęcia:

Udostępnij: