W wieku 66 lat zmarł Clarence Gilyard Jr., aktor znany przede wszystkim z serialu „Strażnik Teksasu” i filmów „Top Gun”, czy „Szklana Pułapka”.

  Nie żyje gwiazdor serialu „Strażnik Teksasu”!

  Informacje o śmierci aktora przekazała 28 listopada, Heather Addison- dziekan wydziału filmowego Uniwersytetu Nevady, cytowana przez portal „Variety”.

  „Profesor Gilyard był promieniem światła i siłą dla wszystkich, którzy go otaczali. Za każdym razem, gdy pytaliśmy go, jak się czuje, odpowiadał z uśmiechem, że czuje się błogosławiony. Ale tak naprawdę to my byliśmy błogosławieni, będąc przez lata jego kolegami i studentami. Kochamy cię i będziemy tęsknić za tobą, profesorze G”.

  Portal Hollywood Reporter w oświadczeniu poinformował, że aktor zmarł po długiej chorobie. Przyczyny jego śmierci nie zostały jednak publicznie ujawnione.

  Kim był Clarence Gilyard Jr.?

  Clarence Gilyard Jr. Urodził się w 1955 roku. Debiut na wielkim ekranie zaliczył w filmie "Top Gun" u boku Toma Cruise`a, zagrał także w „Szklanej Pułapce” i „Karate Kid 2” oraz serialu „Matlock, w którym grał do roku 1993 i wystąpił w sumie w 85 odcinkach.

  Jednak najbardziej znany był z roli zastępcy szeryfa, Jimmy’ego Trivette’a w serialu "Strażnik Teksasu". Zagrał u boku samego Chucka Norrisa, wcielając się w rolę pomocnika głównego bohatera. Wystąpił we wszystkich 196 odcinkach tego kultowego serialu. Po zakończeniu serialu co jakiś czas występował w różnych filmach i programach telewizyjnych.

  Oprócz kariery aktorskiej, Clarence Gilyard Jr. był także reżyserem, producentem, pisarzem oraz wykładowcą w University of Nevada oraz Las Vegas College of Fine Arts, gdzie prowadził zajęcia z filmu i teatru.

  Jak poinformował portal „IMDb”, Gilyard Jr. był właśnie w trakcie zdjęć do telewizyjnego filmu „Eleanor’s Bench”. Miał także wystąpić w kryminalnym filmie „The Driver”.

  W życiu prywatnym aktor był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsze małżeństwo  z aktorką Catherine Dutko, zakończyło się rozwodem. W 2001 roku Gilyard poślubił drugą żonę Elenę, z którą ma syna Petera.

  ZOBACZ TAKŻE: Bohdań Smoleń: życie nie oszczędzało legendy polskiego kabaretu

  Udostępnij:

  Sklep