Pięcioraczki, które urodziły się w Krakowie, mają siedmioro rodzeństwa! „cuda lubią się powtarzać”

12 lutego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w 28 tygodniu ciąży na świat przyszły pięcioraczki -dwóch chłopców i trzy dziewczynki. Taka ciąża zdarza się raz na kilkadziesiąt milionów przypadków! Jak się okazuje, w domu na maluchy czeka siedmioro rodzeństwa.

  W poniedziałek 13 lutego w godzinach porannych na oficjalnym profilu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pojawił się wpis, w którym poinformowano, że jedna z pacjentek Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem prof. Hurasa urodziła pięcioraczki.

   

  Podobno „nic dwa razy się nie zdarza”, a jednak w Szpitalu Uniwersyteckim cuda lubią się powtarzać Już po raz drugi - dzięki staraniom zespołu Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem profesora Huberta Hurasa, który od ponad 10 tygodni opiekował się ciężarną mamą - w niedzielę po godzinie 14, powitaliśmy na świecie PIĘCIORACZKI!

  Jak zdradzili przedstawiciele szpitala, dzieci przyszły na świat za pomocą cesarskiego cięcia w 28 tygodniu ciąży. Każdy z noworodków mierzy ok 40 centymetrów, a ważą od 710 gramów do 1400 gramów.

  Akuratnie dzieci trafiły na Oddział Kliniczny Neonatologii, w którym będą musiały spędzić kilka tygodni.

  Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą ok. 40 centymetrów każde. Wszyscy trafili pod troskliwą opiekę zespołu Oddziału Klinicznego Neonatologii, kierowanego przez profesora Ryszarda Lauterbacha, gdzie spędzą najbliższych kilka tygodni — napisano w poście.

  Imiona pięcioraczków wynikają z tego, że ich ojciec jest Brytyjczykiem. Rodzice mieszkają aktualnie w miejscowości Horyniec-Zdrój na Podkarpaciu. Jak zdradzono w poście, wychowują także siedmioro innych dzieci.

  Dzieci i mama czują się dobrze, w domu natomiast z niecierpliwością oczekuje już na nich pochodzący z Anglii tato oraz siedmioro rodzeństwa!

  Warto dodać, że ciąża, w której wyniku na świat przychodzą pięcioraczki, trafia się raz na 52 miliony przypadków. Przedstawiciele placówki nie ukrywają radości, że w szpitalu w Krakowie zdarzyła się już druga tego typu ciąża.

  Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i wzruszeni, że już po raz kolejny możemy uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, a wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów sprawiają, że tak mnogie ciąże doczekują się szczęśliwego rozwiązania.

  W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie pierwsze pięcioraczki pochodzące z Kielc urodziły się w 2008 roku. Warto dodać, że w 2019 roku także w Krakowie na świat przyszły po raz pierwszy w Polsce sześcioraczki.

  Mama i nowo narodzone pięcioraczki czują się dobrze. Na 14 lutego zaplanowana jest konferencja prasowa, w której szpital opowie o sukcesie lekarzy, którzy doprowadzali do szczęśliwego finału tak skomplikowanej mnogiej ciąży.

  Zobacz także: Nie żyła przez pół godziny! Była w Niebie. Niewiarygodne, kogo tam spotkała!

  Udostępnij: