Rodzina Bruce’a Willisa zamieściła oświadczenie. Wiadomo, na co choruje aktor!

Wiosną ubiegłego roku rodzina znanego aktora poinformowała o jego złym stanie zdrowia. Bruce Willis musiał zakończyć karierę. Do tej pory nie było dokładnie wiadomo, co dolega gwieździe „Szklanej Pułapki”. Teraz rodzina zamieściła oświadczenie, w którym przekazała diagnozę choroby aktora.

Choroba Bruce Willisa

W marcu ubiegłego roku w mediach pojawiły się niepokojące wieści na temat stanu zdrowia Bruce Willisa. W związku z zaburzeniami neurologicznymi aktora, musiał on zakończyć karierę.

Na co choruje Bruce Willis?

Wówczas rodzina gwiazdora poinformowała o tym, że zmaga się on z afazją. Teraz diagnoza jest dokładniejsza, chodzi o otępienie czołowo- skroniowe. Na profilu córki Bruce'a Willisa ukazało się oświadczenie rodziny:

"Odkąd wiosną 2022 r. ogłosiliśmy, że u Bruce’a zdiagnozowano afazję, jego stan się pogorszył i mamy dokładniejszą diagnozę - otępienie czołowo-skroniowe. Niestety problemy z komunikacją są tylko objawem choroby, z którą zmaga 

Jak się okazuje aktualnie nie ma dobrych metod leczenia tej przypadłości:

"Dziś nie ma metod leczenia tej choroby, ale mamy nadzieję, że z czasem się to zmieni" –

Tym postem rodzina chciała zwrócić uwagę na tę chorobę i zwiększyć świadomość na temat jej diagnozy:

"Bruce zawsze wierzył w to, że warto zabierać głos, by pomagać innym i zwiększać świadomość ważnych zagadnień. Wiemy, że - gdyby tylko mógł - chciałby zwrócić uwagę świata na tych, którzy tak jak on zmagają się z tą wyniszczającą chorobą i na fakt, jak wpływa ona na wiele osób i ich rodziny" - czytamy w oświadczeniu. "Bruce zawsze odnajdywał w życiu radość i pomagał wszystkim, których zna robić to samo. (...) Byliśmy poruszeni miłością dla naszego drogiego męża, ojca i przyjaciela, jaką wyraziliście w tym trudnym czasie. Wasze współczucie, zrozumienie i szacunek pozwoli nam pomóc Bruce’owi żyć najpełniej jak to tylko możliwe"

Udostępnij: