Tak upamiętniono Mateusza Murańskiego… Rozrywa serce…

8 lutego zmarł Mateusz Murański, aktor znany z serialu „Lomabrd. Życie pod zastaw”, a także zawodnik walk freak fightowych Fame MMA oraz High League. Podczas ostatniej konferencji przed kolejna galą, na której miał wystąpić ojciec zmarłego Murana, upamiętniono go w szczególny sposób…

Śmierć Mateusza Murańskiego

Mateusz Murański zmarł 8 lutego. 29-latek został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu przez Jacka Murańskiego. Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że młody aktor zmarł w wyniku zatrzymania oddechu. Według tego, co w wywiadzie dla salon24 mówił Jacek Murański, śmierć Mateusza prawdopodobnie spowodowana była bezdechem, z którym zmagał się aktor.

Śmierć Mateusza Murańskiego wstrząsnęła jego fanami. Ponadto Muran planował swój występ podczas 6. gali High League. Jacek Murański natomiast miał zmierzyć się z Marcinem Najmanem, jednak jak już wiadomo ojciec zmarłego Mateusza nie pojawi się w oktagonie.

W rozmowie z salon24, Murański wyznał, że oprócz niego w oktagonie miał pojawić się także Mateusz. 29-latek  to jego synplanował walkę dwóch na dwóch podczas najbliższej gali:

Z tym High League to był całkowicie autorski pomysł Mateusza, jego idea: dwóch na dwóch. Ja z nim przeciwko dwóm innym rywalom. Z jednym z nich mój syn przegrał ostatni pojedynek. Ten kontrakt był już podpisany. Nagrane były już zapowiedzi, reklamy, wszystko było gotowe” 

Minuta ciszy dla Matesza Murańskiego

27 lutego odbyła się konferencja Hgih League, podczas której prowadzący Arkadiusz „Pan” Pawłowski poprosił wszystkich zgromadzonych na Sali o uczczenie pamięci Mateusza Murańskiego minutą ciszy:

“Zanim rozpoczniemy główną część konferencji, chcielibyśmy jeszcze powiedzieć parę słów. Śmierć ludzka zawsze jest wielkim dramatem, wielką tragedią. Tym większą, im młodsza jest osoba, która odchodzi z tego świata. W tym momencie bardzo prosilibyśmy o powstanie. Chcielibyśmy uczcić pamięć Mateusza Murańskiego minutą ciszy”.

Warto wspomnieć, że gala miała odbyć się już dwa tygodnie temu, jednak ze względu na śmierć Mateusza Murańskiego została ona przeniesiona.

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Murański o bólu po stracie syna

Najbliższa gala High League odbędzie się 18 marca 2023 roku.

Udostępnij: