Ile trzeba zapłacić za współdzielenie konta na Netfliksie?

Choć o zmianach dotyczących zasady współdzielenia kont mówiło się już od dawna, w końcu się stało. Netflix we wtorek poinformował, że rozpoczęto rozsyłanie maili do użytkowników w Polsce, którzy dzielą się kontem z osobami spoza gospodarstwa domowego. Podano kwotę nowej dopłaty do abonamentu! Sprawdź, ile będzie wynosić i co jeszcze się zmieni w najbliższym czasie.

  Zmiany dotyczące współdzielenia kont na Netfliksie

  We wtorek Netflix poinformował, że rozpoczęto rozsyłanie maili do użytkowników w Polsce, którzy dzielą się kontem z osobami spoza gospodarstwa domowego:

  Twoje konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu - w domu, poza domem czy na urlopie - i skorzystać z nowych funkcji, takich jak 'Przenieś profil' oraz 'Zarządzaj dostępem i urządzeniami.

  https://about.netflix.com/pl/news/update-on-sharing-may-pl?fbclid=IwAR29yiblkvMNeUog_RZHBIw8LqazKZVDcLl5VgFTLEY5T8UPlQlEqj5DAlw

  Ile trzeba zapłacić za współdzielenie konta na Netfliksie?

  W przesłanej do użytkowników wiadomości, wyjaśniono, że jeśli chcemy udostępniać konto Netflixa osobie, z którą nie mieszkamy, będziemy mogli to nadal robić, ale za pewną dopłatą. Będzie ona wynosić 9,99 zł na miesiąc. 

  ZOBACZ TAKŻE: 500+ nie dla wszystkich? Mowa o progu dochodowym!

  Jak można uniknąć dodatkowych opłat?

  Niestety nie będzie to możliwe. Osoba, która do tej pory korzystała z naszego konta, może przenieść profil do opłacanego przez siebie abonamentu. Oznacza to koniec dzielenia się kontami z innymi użytkownikami spoza naszego gospodarstwa domowego.

  Dodatkowy użytkownik- zasady

  W komunikacie wyjaśniono, że opcja "Dodanie dodatkowego użytkownika" jest obecnie niedostępna dla użytkowników korzystających z płatności za pośrednictwem partnera. 

  Oprócz tego nie mogą z niej korzystać osoby używające planu podstawowego (w cenie 29 zł na miesiąc). Ta opcja jest dostępna wyłącznie w planach wyższych: standard (43 zł na miesiąc) i premium (60 zł na miesiąc).

  Dodatkowy użytkownik będzie miał własny profil, konto i hasło, ale za jego członkostwo będzie płacić osoba, która go zaprosiła.

   

  Udostępnij: