Pogrzeb Gabriela Seweryna. Nad wszystkim czuwały anioły

Dziś odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Gabriela Seweryna, jednego z uczestników „Królowych życia”. Podczas ceremonii nie zabrakło wzruszeń i wyjątkowych momentów. „Versace z Głogowa” został pochowany wśród aniołów…

  Śmierć Gabriela Seweryna

  28 listopada media obiegła smutna wiadomość o nagłej śmierci Gabriela Seweryna, gwiazdora "Królowych życia". Rzeczniczka szpitala w Głogowie przekazała, że Gabriel Seweryn zmarł w wyniku zatrzymania krążenia.

  Wciąż jednak wiele niejasności budzą okoliczności śmierci mężczyzny. Krótko przed tym, jak Seweryn znalazł się na SORze, przeprowadził transmisję na żywo na Instagramie, twierdząc, że nie uzyskał pomocy ze strony ratowników pogotowia. Odmówiono mu transportu karetką do szpitala, co zmusiło go do skorzystania z taksówki. Ratownicy twierdzą, że nie udzielili mu pomocy, ponieważ mężczyzna miał być agresywny.

  Po dotarciu na SOR, Seweryn otrzymał pomoc medyczną, jednak doszło u niego do zatrzymania krążenia. Mimo podjętej reanimacji, Seweryn zmarł w szpitalu. Sprawę aktualnie bada prokuratura.

  Zdjęcie Pogrzeb Gabriela Seweryna. Nad wszystkim czuwały anioły #1 Pogrzeb znanego projektanta

  Pogrzeb Gabriela Seweryna miał miejsce 6 grudnia w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w głogowskiej dzielnicy Krzeptów. Zmarły projektant został pożegnany przez najbliższych, rodzinę i przyjaciół. Ceremonia miała charakter prywatny.

  Ksiądz, który celebrował mszę, wygłosił wyjątkowo mocne kazanie. Okazało się, że doskonale zna Gabriela Seweryna i jego mamę.

  „To jest kazanie bez słodkości kochani, bez czułego lizania [...] To jest nasze spotkanie w prawdzie z Bogiem. Nigdy nie mamy prawa, jako gorszyciele, którzy spowiadamy się, wypowiedzieć sądu o drugim – który gorszy? Absolutnie nikt z nas nie ma tego prawa – głosił ksiądz.”


  „Absolutnie nikt z nas nie ma tego prawa. Jeśli nikt się publicznie nie wyparł wiary, nie jest apostatą, heretykiem – ma prawo, jak złoczyńca z dzisiejszej Ewangelii – do miłosierdzia Bożego. Tak jak święty Jan Maria Vianney "Proboszcz", powiedział matce syna, który popełnił samobójstwo, skacząc z mostu. – Siostro, między mostem a ziemią, jest jeszcze miłosierdzie Boga - mówił duchowny.”

  Nad wszystkim czuwały anioły

  Seweryn spocznie w grobowcu na tle malunków, w których główną rolę odgrywają anioły. Projektant ponadto życzył sobie, by przed złożeniem ciała do ziemi pokazano otwartą trumnę z jego ciałem. Bliscy zadbali o to, aby ubrany był w ulubione futro.

   

  Udostępnij: