Rozdzierające serce słowa matki Komendy. Wiadomo, kiedy pogrzeb 46-latka

21 lutego zmarł Tomasz Komenda, którego historią żyły wszystkie media w kraju. Mężczyzna, który spędził w więzieniu osiemnaście lat za zbrodnię, której nie popełnił, chorował na raka. Po jego śmierci głos zabrali jego bliscy, w tym matka i brat. Przekazano, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Tomasza Komendy.

Tomasz Komenda to postać, o której słyszeli niemal wszyscy w kraju. Przypominamy, że w 2000 roku mężczyzna został aresztowany za głośną zbrodnię miłoszycką. Po kilku latach Komenda został prawomocnie skazany na karę 25 lat więzienia, za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny, które rzekomo miał dokonać w Miłoszycach niedaleko Wrocławia.

W 2018 roku, po 18 latach spędzonych za kratami, Komenda został wypuszczony na wolność, a w 2021 roku został całkowicie oczyszczony z zarzutów. Sąd przyznał mężczyźnie 12 mln zł zadośćuczynienia oraz ponad 811 tys. odszkodowania, ale jak mówił w wywiadach Komenda, żadna kwota nie będzie wstanie mu wynagrodzić lat spędzonych w więzieniu i doznanych krzywd.

Wszystko wskazywało na to, że Tomasz Komenda po wyjściu na wolność w końcu ułoży sobie życie. Niesłusznie skazany, a następnie oczyszczony z zarzutów mężczyzna, zaczął spotykać się z Anną Walter, z którą doczekał się dziecka. Para po niedługim czasie rozstała się, a matka jego syna wielokrotnie w niepochlebnych słowach wypowiadała się na temat ich rozstania oraz faktu, że Komenda miał nie płacić alimentów na swoje dziecko.

Na tym jednak dramat 46-latka się nie skończył. Wkrótce okazało się, ze Komenda zmaga sie z chorobą i ma raka, co sam potwierdził w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję z tym, że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju - mówił


Niestety choroba okazała się silniejszym przeciwnikiem. 21 lutego do mediów trafiła informacja o śmierci Tomasza Komendy, który zmarł w wieku zaledwie 46 lat.

Zobacz także: Znamy przyczynę śmierci Tomasza Komendy!

Matka Komendy komentuje jego śmierć


Śmierć Tomasza Komendy wstrząsnęła wieloma osoba, w tym oczywiście jego bliskimi.


To dla mnie i całej rodziny straszny czas - przekazała w rozmowie z salon24.pl matka zmarłego

Pogrążona w żałobie matka Komendy wyjawiła ze smutkiem, że nigdy nie pogodzi się ze śmiercią swojego syna.

(…) Ale z jego śmiercią nie pogodzę się nigdy.

Kiedy pogrzeb Tomasza Komendy?

Śmierć Komendy była wielkim ciosem także dla jego brata Gerarda. Na swoim profilu w mediach społecznościowych potwierdził smutne informacje o jego odejściu i jak przekazał, Komenda przez ostatnie dwa lata walczył z chorobą nowotworową, która była przyczyną jego śmierci.

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym światło życia mojego brata po dwuletniej walce z nowotworem zgasło.

Jak dodał:

Do końca pozostałeś niezłomny – napisał brat.

Pogrzeb Tomasza Komendy odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego, o godzinie 12.00 w kaplicy przy ulicy Kiełczowskiej na Psim Polu pod Wrocławiem.

Udostępnij: