Ewa Chodakowska o aborcji „Ja bym się nie poddała”!

Ewa Chodakowska udzieliła wywiadu Pudelkowi w trakcie konferencji prasowej nowego show TVN „Razem OdNowa”. W rozmowie trenerka odniosła się do tematu aborcji. Co myśli na ten temat?

Ewa Chodakowska o posiadaniu dzieci

Ewa Chodakowska blogerka, prezenterka telewizyjna, a także polska trenerka fitness otwarcie mówi o tym, że nie ma w planach zgłębiać planów macierzyństwa.

W wywiadzie dla Pudelka wyznaje, że nigdy nie widziała siebie w roli matki, a takie przekonania, co do roli kobiet nie powinny mieć miejsca. Kiedy przekazała publicznie, że nie chce powiększać rodziny, poczuła się wolna.

Trenerka otwarcie przyznała, że to nie tylko jej decyzja, gdyż podjęła ją wspólnie ze swoim mężem Lefterisem Kavoukisem, jeszcze przed ślubem.

Kiedy padła taka decyzja ze strony Ewy, jej ukochany poprosił ją, aby jeszcze ją przemyślała. Decyzji nie zmieniła, a jej przyszły mąż zrozumiał, że jest ona ostateczna.

Konferencja prasowa TVN „Razem OdNowa”

Podczas środowej konferencji programu, Ewa Chodakowska udzieliła szczerego wywiadu dotyczącego aborcji. Wyznała Cezaremu Wiśniewskiemu, że jest za życiem (pro-life). W tym samym wywiadzie powiedziała, że jest też za zniesieniem przepisów antyaborcyjnych w Polsce.

Nie podjęłabym się nigdy aborcji, żeby to było jasne - zaznaczyła na wstępie. Natomiast nie wyobrażam sobie, żeby odbierać prawa wykonania aborcji kobiecie, która podejmuje taką decyzję. To jest szalenie trudna decyzja. Nawet nie wyobrażam sobie jak bardzo. Więc jeżeli my chcemy decydować za tę kobietę, która może jest ofiara gwałtu, gdzie płód jest uszkodzony, gdzie jest pewność, że dziecko umrze kilka godzin po narodzinach. To są tak ogromne wewnętrzne dramaty, że wchodzenie wtedy w jej życie i decydowanie za nią... nie wyobrażam sobie tego. To musi być kwestia wyboru”

Dodała również:

Oczywiście nie jestem za tym, żeby aborcja była środkiem antykoncepcyjnym. To nie w ten sposób. Ja mam oczywiście swoje zdanie”

Udostępnij: