Mata wyjawił prawdę o sobie: "jestem w spektrum autyzmu"

Mata był jednym z gości w programie "Autentyczni". Jak przekazał przed kamerami, sam usłyszał diagnozę i jest w spektrum autyzmu.

Mata to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych raperów, którego twórczość wzbudza wiele emocji, szczególnie wśród młodszego pokolenia.

Ostatnio Matczak dał się poznać z nowej strony podczas swojego udziału w telewizyjnym programie "Autentyczni", w którym podzielił się osobistymi doświadczeniami dotyczącymi swojego zdrowia psychicznego. Jak oznajmił, jest w spektrum autyzmu.

Program "Autentyczni" daje szansę osobom z autyzmem, umożliwiając im wcielenie się w rolę dziennikarzy i zadawanie pytań zaproszonym gościom. Mata, pojawiając się jako gość, wykorzystał tę okazję, by poruszyć temat bardzo dla siebie istotny.

W trakcie rozmowy Michał Matczak odniósł się do jednej ze swoich piosenek, w której poruszył kwestię autyzmu. Na pytanie o to, skąd wziął się ten motyw w jego twórczości, artysta wyznał.

Od wielu lat ludzie mówili mi, że jestem autystyczny i poszedłem to zdiagnozować - opowiadał przed kamerami

Mata, szukając odpowiedzi na pytania dotyczące własnego zachowania, pierwotnie chciał zweryfikować, czy cierpi na ADHD. Zaskoczeniem dla niego okazała się diagnoza, która wykluczyła ADHD, a wskazała właśnie na spektrum autyzmu.

Poszedłem sprawdzić, czy mam ADHD. Dowiedziałem się, że psychiatra nie jest w stanie stwierdzić ADHD u mnie. Ale za to powiedział mi, że jestem w spektrum autyzmu - przyznał Mata

Jak podkreślił, ta informacja pozwoliła mu zrozumieć wiele aspektów swojego życia.

Wtedy dużo rzeczy zaczęło mieć sens, że tak to ujmę. Tak że mam nadzieję, że w przyszłym programie ja będę pytania zadawał - dodał z uśmiechem

https://www.instagram.com/tvn.pl/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c883c775-06bd-4ab3-a83b-d6e453d2dcda

O programie Autentyczni


Program "Autentyczni", emitowany na antenie TVN, z początku wzbudzał mieszane uczucia wśród widzów. Niektórzy krytykowali go za brak głębszego wprowadzenia w tematykę, jednak z czasem, dzięki zaangażowaniu prowadzącego Macieja Stuhra, produkcja zyskała na wartości. "Autentyczni" to innowacyjny program, w ramach którego osoby ze spektrum autyzmu mają okazję przepytywać znanych i lubianych gości, dzięki czemu widzowie mogą spojrzeć na nich z zupełnie nowej perspektywy.

Zdjęcie Mata wyjawił prawdę o sobie: "jestem w spektrum autyzmu" #1

Wśród gości programu znalazły się takie osoby, jak Robert Makłowicz i Natalia Kukulska, których wypowiedzi pokazały widzom nie tylko ich nieodkryte dotąd oblicza, ale również podkreśliły, jak zróżnicowane może być postrzeganie świata przez osoby znajdujące się w spektrum autyzmu.

Spektrum autyzmu to termin odnoszący się do szerokiego zakresu stanów neurologicznych charakteryzujących się trudnościami w komunikacji i interakcji społecznej, ograniczonymi i powtarzalnymi wzorcami zachowań oraz zainteresowań. Osoby znajdujące się w spektrum mogą wykazywać różnorodne poziomy funkcjonowania, od bardzo wysokiego po znacznie ograniczone, co sprawia, że każdy przypadek jest unikalny i wymaga indywidualnego podejścia.

Udostępnij: