Co prawda ciężko jest nam ocenić osobowość drugiego człowieka na kilku początkowych spotkaniach. Niemniej jednak pewne cechy mogą być zauważalne już na samym początku. Ważne też jest, aby słuchać swojej intuicji, która dobrze nam podpowiada, czy na coś powinniśmy zwrócić uwagę. Poznaj trzy typy mężczyzn, których należy unikać szerokim łukiem, aby oszczędzić sobie nerwów i cierpienia.

Toksyczny typ

Na samym początku znajomości nie można od razu stwierdzić, czy ktoś jest toksyczny, ale mimo wszystko nadal przejawia pewne oznaki, które mogą na to wskazywać. Taki typ będzie krytykował, wytykał palcami oraz wypominał i wykorzystywał twoją przeszłość przeciwko tobie. Wszystko zaczyna się jednak od drobnych uwag – co do wyglądu, ubioru, zachowania. Będzie starał się podporządkować ciebie pod swoje własne przekonania.

Taki typ sprawia, że z czasem osoba czuje się niepewna siebie, pozbawiona poczucia własnej wartości i każde swoje działanie będzie musiała przeanalizować wiele razy. Doprowadza to do dużej ilości stresu i lęku. Związek z toksycznym typem będzie opierał się jedynie na nieustannym pozbawianiu godności. Uczucie osądzenia, bycia gorszym i niewartym zacznie być nieodłączną częścią każdego dnia.

Impulsywny typ

Taki typ w jednej chwili jest najwspanialszą i najcieplejszą osobą na świecie, aby za chwilę wybuchnąć gniewem i agresją. Bardzo impulsywnie podchodzi do różnych sytuacji i nie zwraca uwagi na swoje działanie. Jego emocje są bardzo skrajne i nie potrafi ich kontrolować. Przykładem takiej osobowości może być sytuacja, kiedy jesteście w otoczeniu, a on potrafi wybuchnąć złością na drugą osobę za najmniejszy błąd.

Jest to typ, który potrafi uzależnić od siebie drugą osobę. Doskonale wie jak słodzić i prawić komplementy. Potrafi być niesamowicie czuły i troskliwy. Wie, co potrzebuje druga osoba i jest w stanie to dać. To sprawia, że danej osobie jest bardzo ciężko odejść. Ciągle ma w głowie to, że w tych lepszych chwilach dostawała uczucia, które potrzebuje.

Kłamliwy typ

Poznając nową osobę, nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy nas okłamuje. Poprzez rozmowę można jednak wyciągnąć pewne informacje. Typ kłamcy zazwyczaj nie uważa swojego czynu za coś złego, a więc może opowiedzieć sytuację, w której wykorzystał czyjeś zaufanie dla własnych potrzeb. To natomiast może być dla ciebie sygnałem, że jeśli jest dumny ze swojego działania, to nie widzi w tym nic złego, a więc nie będzie miał też problemu w okłamaniu ciebie.

Każdy z nas skłamał w pewnych chwilach na potrzebę konkretnych wydarzeń. Problem pojawia się wtedy, kiedy dana osoba kłamie nieustannie i mimo udowodnienia nieszczerości, to i tak nie czuje się odpowiedzialna za swoje zachowanie. Życie z kłamcą sprawia, że nie można być niczego pewnym. Wywołuje to uczucie niepewności oraz pozbawia nas zaufania.

Oczywiście istnieje wiele typów, które należy unikać. Tyczy się to tak samo mężczyzn, jak i kobiet. Najważniejsze jest jednak, aby mieć oczy szeroko otwarte i nie angażować się w relację, do której mamy jakiekolwiek wątpliwości.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img