Większość ludzi uwielbia trzymać dłoń swojego partnera, jeśli wspólnie gdzieś zmierzają. Łatwo też jest zauważyć, że nie wszystkie pary trzymają się za ręce w ten sam sposób. Oczywiście w większości przypadków zależne jest to od sytuacji i wygody. Niemniej jednak styl trzymania dłoni partnera potrafi bardzo wiele zdradzić na temat samego związku. Zastanów się, w jaki sposób najczęściej trzymasz się za ręce z partnerem i sprawdź, co może to oznaczać.

Splecione palce

Jest to jeden z najczęściej stosowanych sposobów. Taką formę przeważnie używamy jedynie z osobami, do których czujemy romantyczne uczucia. Mocny uścisk splecionych palców sygnalizuje o silnej relacji, zaufaniu, potrzebie bycia obok i współpracy. Jeśli jednak jedna z dłoni jest poluzowana, a uścisk przez to nie jest tak mocy, to może oznaczać to o pewnych wątpliwościach partnera.

Chowanie za ręką partnera

Często można zauważyć, że jeden z partnerów idzie nieco z tyłu, trzymając jedną ręką dłoń partnera, a drugą jego ramię. W ten sposób para jest bardzo blisko siebie, a kontakt fizyczny jest duży. Może to oznaczać dwie rzeczy. Wasza relacja wkracza na kolejny poziom i staje się poważniejsza lub partner będący z tyłu koniecznie potrzebuje czuć większą bliskość.

Brak trzymania dłoni

Również istnieją pary, które zwyczajnie nie lubią trzymać się za ręce. Jeśli partner unika spacerów, trzymając się za ręce, to może oznaczać to, że zaczyna mieć jakieś wątpliwości, ale niekoniecznie tak jest. W większości przypadków partner zwyczajnie lubi zachować swoją przestrzeń prywatną lub jest wstydliwy. Nie ma to natomiast nic wspólnego z uczuciami, które do ciebie żywi.

Dłoń o dłoń

Jest to styl, kiedy trzymamy partnera za dłoń, ale nie splatamy palców. Ten sposób świadczy o trosce, zaufaniu i potrzebie bliskości, ale mniej już mówi o namiętności. Co więcej, osoba, której dłoń znajduje się na przodzie, stanowi dominującą stronę związku. To ona najczęściej podejmuje decyzje lub wychodzi z inicjatywą.

Trzymanie za mały palec

Jest to sygnał o niezależności oraz potrzebie zachowania przestrzeni prywatnej. Takie pary chcą być blisko siebie i czuć swoją obecność, ale jednocześnie starają się uszanować przestrzeń. Czasami może to też oznaczać problemy w relacji, kiedy partnerzy potrzebują chwili dla siebie, ale nie chcą całkowicie odciąć się od drugiej osoby.

Zaplecione ramiona

Taki styl trzymania bardzo często można zaobserwować u par podczas szczególnych spotkań. Jeśli jednak para używa tego stylu każdego dnia, to może sygnalizować to o niepewności jednego z partnerów. Jest to znak, że poszukiwane jest poczucie bezpieczeństwa.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img