Ciężko jest zapomnieć o dawnej miłości, która ponownie pojawia się w naszym życiu. Przypomina się ogromny sentyment oraz szybko zapominamy powód rozstania. Częściej zaczynamy kierować się emocjami niż umysłem. Czy warto jednak wchodzić dwa razy do tej samej rzeki?

Powody

Niezaprzeczalne jest, że ludzie się zmieniają. Oczywiście, jeśli rozstanie miało miejsce 3-4 miesiące temu, to ciężko jest mówić o zmianach oraz zapominalstwie, co do powodów rozpadu relacji. Jeśli jednak rozstanie było lata temu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie do końca pamiętamy powód rozstania lub to, co do tego doprowadziło.

 

Co to oznacza? Decydując się na szybki powrót do swojej byłej miłości, może doprowadzić do tego, że z czasem te same problemy zaczną się pojawiać, co krok po kroku będzie przypominało powód rozstania. Ważne jest zatem, aby przed podjęciem decyzji poświęcić trochę czasu na rozmowy i bliże poznanie swojej byłej miłości.

 

Priorytety

Czas sprawia, że dojrzewamy i zaczynamy postrzegać wiele rzeczy w zupełnie inny sposób. Zaczynamy wyznaczać swoje priorytety oraz przewartościowujemy swoje życie. Jest to bardzo ważne w życiu, a więc istotne też jest, aby związać je z osobą, której priorytety pokrywają się z naszymi. Jeśli jednak priorytety twojej byłej miłości nadal całkowicie różnią się od twoich, to możesz mieć pewność, że powrót nie będzie najlepszą decyzją.

 

Sentyment może wywołać zamieszanie w naszym sercu, a więc mamy wtedy w zwyczaju ignorować widoczne różnice, które z pewnością ponownie rozdzielą nas z partnerem. Dlatego też ważne jest, aby zachować otwarte oczy.

 

Czy to samotność?

Powód powrotu do byłej miłość jest równie ważny. Jeśli jest nim uczucie samotności, to można być pewnym, że prędzej czy później dojdzie do kolejnego rozstania. Samotność jest stanem, w którym nie patrzymy racjonalnie na pewne kwestie. Może być to bardzo zgubne, przez co podejmujemy błędne decyzje kończące się jeszcze większym rozczarowaniem.

 

Bez pośpiechu

Nie ma nic złego w rozważaniu powrotu do byłej miłości. Każda z relacji jest zupełnie inna, a więc nie da się od razu stwierdzić, jaki będzie rezultat. Ważne jest zatem, aby bez pośpiechu na nowo siebie poznać, jako że z pewnością przez tyle lat każde z was przeszło pewne zmiany i doświadczenia, którymi chce się podzielić.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img