Rozstania nigdy nie są łatwe, niezależnie od tego, jak długo trwał związek. Po rozpadzie relacji musimy poradzić sobie z wieloma negatywnymi emocjami. Przez to często popełniamy błędy i nie możemy iść dalej. Poznaj listę rzeczy, których nie warto robić po rozstaniu.

1. Próbujesz odzyskać byłego na siłę

Wciąż szukasz kontaktu z byłym, dzwonisz do niego, wysyłasz wiadomości, „przypadkiem” na niego wpadasz. Nie dajesz mu przestrzeni, osaczasz go, ponieważ próbujesz go odzyskać. Nie potrafisz pogodzić się z jego utratą i chcesz żeby do Ciebie wrócił. Pamiętaj, jeśli druga osoba nie będzie tego chciała, to Twoje wysiłki i tak pójdą na marne.

2. Jesteś na jego każde wezwanie

Mimo tego, że się rozstaliście, Twój były parter traktuje Cię jako opcję rezerwową. Nie dawaj się wykorzystywać i nie zgadzaj się na to, aby być na każde jego wezwanie. Wyznacz granice Waszej znajomości, nie rób niczego wbrew sobie.

3. Seks z byłym

Po rozstaniu wiele osób decyduje się na uprawianie seksu z byłym partnerem. Tłumaczą to sobie tym, że przecież długo się znali, dobrze razem bawili i byli dopasowani pod tym względem. Seks bez zobowiązań z byłym to pułapka, w którą wpada wiele osób. Zwłaszcza, jeśli towarzyszą mu uczucia lub oczekiwania z jednej strony.

4. Żyjesz wspomnieniami

Niektórzy po rozstaniu szybko do siebie do chodzą, a inni przez długie miesiące cierpią, tęsknią i rozpamiętują wspólne chwile. Nie potrafisz się pogodzić z rozpadem Waszej relacji i zatracasz się we wspomnieniach. Jeśli chcesz dość do siebie i ruszyć dalej, musisz się od tego odciąć. Pozbądź się pamiątek, wspólnych zdjęć, starych wiadomości- to pomoże Ci rozliczyć się z przeszłością.

5. Idealizujesz byłego

Idealizujesz byłego partnera i Wasz związek. Pamiętasz tyko o dobrych i miłych chwilach, wypierasz z pamięci te złe. Nie chcesz pamiętać o tym, co skłoniło Was do rozstania, nie myślisz racjonalnie. To sprawia, że nie potrafisz pogodzić się z rozpadem Waszego związku.

6. Uważasz, że jesteś do niczego

Po rozstaniu czujesz się smutna, samotna i opuszczona. Spada Twoje poczucie własnej wartości i pewność siebie. Uważasz, że jesteś do niczego, obwiniasz się o rozpad Waszej relacji. Nie ma powodu, byś w ten sposób o sobie myślała. Zazwyczaj za rozstanie odpowiadają dwie strony!

7. Zrzucasz całą winę na byłego

Odwrotna sytuacja występuje, gdy całą winą za rozstanie obarczasz byłego partnera. Zastanów się, dlaczego wasz związek się rozpadł? Czy rzeczywiście winna jest tylko jedna osoba? Po rozstaniu nie powinnaś oczerniać byłego i publicznie roztrząsać Waszych problemów. Zachowaj się z klasą i pozostaw te rzeczy dla siebie, nie dziel się nimi ze światem.

8. Desperacko szukasz nowego partnera

Po rozstaniu bardzo szybko rzucasz się objęcia innego. Na siłę szukasz nowego partnera i bez zastanowienia wchodzisz w kolejny związek. Daj sobie czas, aby ochłonąć i dojść do siebie. W przeciwnym razie nowa relacja będzie po prostu nieskutecznym lekarstwem na ból rozstania.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img