Często ludzie po rozstaniu decydują się na ponowne odbudowanie relacji. Miłe wspomnienia sprawiają, że zaczyna się tęsknić za tym, co było. Zapomina się jednak, że takie decyzje mogą nieść za sobą pewne konsekwencje.

Przeszłość będzie wracać

Rozstanie zawsze ma jakiś swój powód. Ludzie nie rozstają się z dnia na dzień, kiedy wszystko układa się idealnie. Mogą to być ciągłe kłótnie, zdrada czy po prostu brak porozumienia. Decydując się na odnowienie związku należy dobrze to przemyśleć.

Jesteś gotowy na pozostawienie przeszłości za sobą? Jesteś w stanie ponownie zaufać? Bez głębokiego zastanowienia się nad tym, po pewnym czasie w związku pojawiają się takie same lub nawet gorsze problemy. Wszystko dlatego, że w głowie nadal mamy sytuacje, które doprowadziły do rozstania.

Przebaczenie

Jest to kolejny ważny element powrotu do siebie. Nie chodzi jedynie o przebaczenie partnerowi, ale również sobie. Dwie osoby są odpowiedzialne za związek, a więc oboje mieli swój wkład w rozstanie. Czy jesteś w stanie wybaczyć przeszłość?

Osoby, które nie potrafią całkowicie przebaczyć, będą wracały do tego myślami, a przez do narodzi się dystans, brak zaufania i kolejne kłótnie. Może to być początek kolejnego rozstania, po którym już nie będzie powrotów, a w sercu zostanie żal na całe życie. Warto zatem dokładnie się zastanowić, czy jest się na to gotowym.

Przestań żyć wspomnieniami

W każdym związku były momenty, które wywołują uśmiech na twarzy, ale one nie wystarczą, aby odbudować relację. Dobrze jest się zastanowić czy ten związek faktycznie ma prawo istnieć. Może rany są zbyt głębokie, a więc zmuszanie się do naprawy relacji, która już dawno umarła, jest niewykonalne.

Kiedy żyjesz wspomnieniami, oszukujesz siebie i drugą osobę. Wydaje Ci się, że wszystko znowu będzie idealnie. Nie bój się przyznać, że nie jesteś gotowy, a rany nadal bolą. W ten sposób pozwolisz sobie i byłemu partnerowi na budowanie własnego, oddzielnego życia.

Udostępnij:

Sklep