Czasami zdarza się, że mamy wygórowane i nierealne oczekiwania wobec partnera. Stawiamy przed nim ultimatum… wymagamy, aby coś dla nas zrobił… żądamy, aby spełnił nasze warunki. Poznaj listę rzeczy, o które nigdy nie powinnaś prosić drugiej połówki!

1. Stawianie ultimatum

Nigdy nie każ partnerowi wybierać pomiędzy Tobą, a jego matką. Nawet jeśli masz problem z teściową, nie potraficie się dogadać i dojść do porozumienia, stawianie ultimatum w stylu: ja albo ona jest nie do zaakceptowania. Nie masz prawa żądać od drugiej osoby, aby zerwał kontakty z najbliższą mu osobą, dlatego że Twoja relacja z nią jest trudna.

2. Ograniczanie kontaktów z innymi

To zrozumiale, że na początku związku, gdy jesteście zakochani, hormony szaleją, nie potraficie się od siebie oderwać i każdą chwilę chcecie spędzać razem. Jednak to wkrótce może przerodzić się w uzależnienie, zwłaszcza jeśli nie dacie sobie przestrzeni, niezależności i odrobiny wolności. Nie trzymaj partnera w złotej klatce, nie zmuszaj go do ograniczenia kontaktów z innymi, czy zrezygnowania ze swoich pasji.

3. Wychowywanie partnera

Na początkowym etapie relacji, kobiety zwykle idealizują swojego wybranka, nie dostrzegają żadnych jego wad i słabości albo liczą, że go naprawią i zmienią. Gdy tak się nie dzieje, próbują na siłę wychować partnera. Niestety zazwyczaj się to nie udaje, co rodzi wiele problemów i nieporozumień. Nasza rada: zastanów się, czy jesteś w stanie zaakceptować partnera, takim jaki jest. Jeśli nie pomyśl, czy chcesz z nim być.

4. Wymuszanie zmian

Przyjęło się, że kobiety lepiej znają się na tym co modne i atrakcyjne. Często chcą wpływać na wygląd swojego partnera. Jeśli robią to w dobrej wierze, doradzają mu i wspierają, nie mam w tym nic złego. Natomiast jeśli są przy tym zbyt bezpośrednie, krytykują, wyśmiewają, czy poniżają- może być to bolesne dla drugiej osoby.

5. Wymuszanie deklaracji

Jesteście ze sobą od pewnego czasu, wszystko między Wami układa się świetnie, kochacie się i jesteście szczęśliwi… ale on dalej się nie oświadczył! Nie wymuszaj na partnerze deklaracji i nie przyspieszaj na siłę naturalnego biegu zdarzeń. Chociaż Ty możesz czuć się gotowa na następny krok, być może on potrzebuje jeszcze czasu. Nie zmuszaj go do tego, to najgorsze co możesz zrobić!

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img