Masz wrażenie, że w Twoim związku źle się dzieje? Zwróć uwagę na sygnały, które mogą świadczyć o tym, że Twoja relacja jest toksyczna!

1. Nie dogadujecie się

Od pewnego czasu nie potraficie dojść do porozumienia w żadnej kwestii. Nie dogadujecie się ani w drobnych, codziennych sprawach, ani w tych poważnych. Żadne z Was nie chce ustąpić, każde broni swojej racji i nie ma zamiaru ustąpić, ani pójść na kompromis.

2. Nie szanujecie się

Wasza komunikacja nie działa poprawnie. Często wyśmiewacie, krytykujecie i obrażacie dugą osobę. Okazujecie lekceważenie i brak szacunku. Także wtedy, gdy jesteście w towarzystwie innych osób.

3. Nie macie do siebie zaufania

Czujesz że nie możesz w pełni otworzyć się przed partnerem i być z nim w 100% szczera. On jest podejrzliwy i nieufny? To sygnał, który może świadczyć o tym, że w waszym związku źle się dzieje.

4. Okłamujecie się

Okłamujecie się i nie jesteście wobec siebie szczerzy. Często przyłapujesz partnera na oszustwie, ale sama też nie jesteś bez winy. Być może w Waszym związku doszło do niewierności i zdrady.

5. Nadmierna kontrola

Partner nadmiernie Cię sprawdza i kontroluje. Jest zazdrosny i zaborczy, ogranicza Twoje kontakty z innymi. Nie masz prawa do odrobiny wolności i niezależności. Nic nie może dziać się bez jego wiedzy.

6. Jesteś od niego uzależniona

Czujesz, że coraz bardziej jesteś uzależniona od swojego partnera. Nie możesz decydować o sobie, ani robić tego, na co masz ochotę, bez pytania o zgodę. Ciągle musisz się tłumaczyć i spowiadać.

7. On Tobą manipuluje

Partner Tobą manipuluje, traktuje Cię instrumentalnie i wykorzystuje do własnych celów. Ucieka się do kłamstw, intryg i szantażu emocjonalnego. Nie liczy się z Twoimi uczuciami i potrzebami, zależy mu wyłącznie na sobie.

8. Ciągle się kłócicie

Choć kłótnie i spory zdarzają się w każdym związku, u Was dochodzi do nich wyjątkowo często. Kłócicie się o błahostki, które potem urastają do rangi prawdziwych problemów i awantur. Nie potraficie rozwiązać problemu i się pogodzić.

9. Pojawia się agresja

W kłótniach oraz częściej pojawiają się krzyki, wyzwiska, groźby. Krytykujecie się, oskarżacie nawzajem, wypominacie przeszłość. Dochodzi między wami do rękoczynów i pojawia się agresja.

10. Pojawia się przemoc

W Waszym związku doszło do psychicznej, fizycznej, seksualnej lub ekonomicznej przemocy. To sygnał który jednoznacznie wskazuje na to, że będzie tylko gorzej. Oboje się unieszczęśliwiacie i nawzajem i krzywdzicie. Nic nie usprawiedliwia przemocy w związku.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img