Istnieją zakazane rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinno się robić w związku. Pewne nawyki i zachowania powtarzane przez lata, w końcu mogą przelać czarę goryczy i doprowadzić do tego, że druga osoba po prostu odejdzie…

Ignorowanie uczuć i potrzeb

Relacja w której nie liczysz się uczuciami i emocjami partnera, długo nie przetrwa. Podobnie sprawa wygląda, gdy ktoś stawia się na pierwszym miejscu, a Ciebie ignoruje, Twoje dobre samopoczucie, bezpieczeństwo i szczęście nie są dla niego ważne.

Problem z wyrażaniem emocji

Często mamy problem z otwartym wyrażeniem swoich oczekiwań i potrzeb. Wydaje nam się, że znamy się tak dobrze, że potrafimy czytać sobie w myślach i dogadywać swoje intencje.

Gdy partner nie domyśla się, czego od niego chcemy, pojawia się w nas złość, frustracja i dalsze pretensje. Nieumiejętność wyrażania siebie to bardzo często popełniany błąd. Nie tłum swoich uczuć i emocji. Jeśli coś Ci nie pasuje, mów o tym wprost!

Zmienianie partnera

Wiele kobiet próbuje zmieniać swoich partnerów w związku. Starają się ich wychować i wierzą, że pozbędą się ich wad i niedoskonałości.  Chcą podporządkować sobie partnera i nie akceptują go. Jeśli druga osoba nie chce się zmienić, to żadne nasze wysiłki nie pomogą. Kochaj i akceptuj swojego partnera takim jaki jest, nie staraj się go zmieniać na siłę.

Kłótnie o drobiazgi

Jak wynika ze statystyk, przeciętne pary mogą kłócić się ponad 300 razy w roku i to najczęściej o drobiazgi. Dla dobra związku, postaraj się unikać takich sporów! Częste kłótnie i awantury niszczą relację. Problemy rozwiązujcie spokojną rozmową i szukaniem kompromisów, które zadowolą obie strony.

Krytykowanie

Nie krytykuj swojego partnera, zwłaszcza w obecności innych ludzi. Narzekanie i obwinianie nie pomoże, wywoła negatywne emocje i nieporozumienia. Jeśli coś Ci przeszkadza, zwróć uwagę w delikatny sposób i wspólnie poszukajcie rozwiązania problemu.

W związku źle się dzieje, gdy zamiast szczerych i otwartych rozmów, wasza komunikacja wypełniona jest krytyką, ocenianiem i poniżaniem, a rozmowy umniejszają poczucie wartości partnera.

Wypominanie i obwinianie

To najczęstsze błędy popełniane podczas kłótni. Gdy w gniewie i złości zaczynamy obwiniać o wszystko partnera, to znak, że między Wami nie dzieje się dobrze. Nie wypominaj partnerowi wszystkich żali, jakie do niego masz. Jeśli wciąż będziesz pielęgnować w sobie żal, rozpamiętywać przeszłość i dawne urazy, nigdy nie będziesz w stanie tak naprawdę się z nim pogodzić.

Ciche dni

Ciche dni i fochy, zamiast szczerej i otwartej rozmowy, to najgorsze na co można się zdecydować. Konflikty i nieporozumienia rozwiązujcie na bieżąco, bez kłótni i krzyków. Karanie drugiej osoby milczeniem jest bardzo szkodliwe. Przez to partnerzy się od siebie oddalają i tworzy się między nimi dystans. To może wprowadzić blokadę komunikacyjną, która bardzo utrudni porozumiewanie się.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img