Dzięki tym umiejętnościom stworzysz szczęśliwy i trwały związek. Przedstawiamy listę najważniejszych rzeczy, bez których żadna relacja nie przetrwa!

TOP 5 najważniejszych umiejętności w związku

Komunikacja

Kiedy potraficie, rozmawiać, to potraficie także rozwiązywać problemy i znaleźć ich rozwiązanie. Jeśli komunikacja szwankuje, to źródłem problemów często jest to, co powiedzieliście, ale nie mieliście tego na myśli.

Dlatego sporo ze sobą rozmawiacie. Otwarcie mówicie sobie o tym, co się dzieje: co was cieszy, a co boli, smuci, czy denerwuje. Wiecie, o tym że druga osoba nie potrafi czytać w myślach, wy też nie próbujecie na ślepo zgadywać jej intencji. Jeśli coś Wam nie pasuje, mówicie o tym wprost, ale z szacunkiem.

Emocjonalna samokontrola

Potraficie zauważać, akceptować i wyrażać swoje emocje. Oprócz tego otwarcie mówicie o tym, co czujecie, jakie emocje Wami targają i co myślicie. Nigdy nie tłumicie swoich uczuć i emocji, ale potraficie nad nimi zapanować, gdy przejmują nad Wami kontrolę. Umiecie trzymać nerwy na wodzy i wiecie, że lepiej jest pozwolić negatywnym emocjom opaść, niż dać się im ponieść.

Empatia

To jedna z najważniejszych umiejętności w budowaniu relacji z innymi. To zdolność postawienia się w sytuacji innego człowieka i przyjęcia jego sposobu myślenia. Umiejętność rozpoznawania i współodczuwania jego stanów psychicznych. Wiecie, jak ważne jest to, żeby umieć spojrzeć na sytuację oczami drugiej osoby i traktować ją tak, jak ona chce, a nie tak, jak ty tego chcesz.

Wyznaczanie granic

To bardzo ważna umiejętność, nie tylko w związku miłosnym, ale w całym życiu. Zadaniem każdej pary jest stworzenie własnych granic w związku. Pozwalają one zachować odrębność i niezależność od innych osób, a także od partnera. Dzięki nim mamy poczucie, że jesteśmy samodzielnymi jednostkami, które potrafią być sobą, a jednocześnie dobrze funkcjonować w relacji z drugą osobą.

Dzięki silnym i elastycznym granicom, jesteśmy otwarci i potrafimy odsłonić przed partnerem swoje mocne i słabe strony. Nie boimy się odrzucenia i braku akceptacji, czujemy się bezpiecznie i obdarzamy się zaufaniem. Wspieramy się i szanujemy.

Okazywanie uczuć

Nie zapominacie o tym, żeby każdego dnia okazywać sobie uczucia. Wyznajecie sobie miłość, jesteście blisko, często się całujecie i przytulacie. Wiecie, że dotyk sprawia, że w organizmie wydzielają się hormony szczęścia (serotonina) i przywiązania (oksytocyna). To rozładowuje napięcie, uspokaja i koi nerwy, na dodatek poprawia humor, wpływa na dobry nastrój i samopoczucie. Przede wszystkim pozwala tworzyć silną więź z partnerem.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img