Związek z człowiekiem niezdecydowanym może okazać się dla nas prawdziwą pułapką. Jak rozpoznać, że Twój partner nie wie czego chce? Jak stawić czoła tej trudnej sytuacji? Czy taki związek w ogóle ma sens?

Związek z niezdecydowanym człowiekiem to prawdziwa pułapka

Związek z człowiekiem, który nie wie czego chce, może być bardzo niebezpieczny. Taka osoba jest niezdecydowana, nie potrafi się określić, ani w pełni zaangażować. Osoba, która nie jest w stanie określić, czego naprawdę chce, nie potrafi też stworzyć głębokiej więzi. Nie umie zainwestować w nią wystarczająco dużo zasobów, nie czuje się odpowiedzialna za związek, ani za drugą osobę.

Latami możemy czekać na jej deklarację lub poważny krok. Taki związek może nigdy nie przerodzić się w coś więcej. Za to może nas bardzo unieszczęśliwić i zniszczyć.

Jak rozpoznać, że Twój partner nie wie czego chce?

Nie potrafi określić swoich uczuć

Nie do końca wie, czy to co do Ciebie czuje, można nazwać miłością. Dobrze się razem bawicie, fajnie spędzacie czas, seks też jest w porządku. Jednak nie usłyszałaś do tej pory jednoznaczniej deklaracji i nie wiesz, jakie są jego odczucia.

Unika poważnych rozmów

Twój partner nie jest z Tobą w 100% szczery. Unika rozmów na ważne tematy. Nie chce rozmawiać o przyszłości, ani o wspólnych planach. Jest mu z Tobą wygodnie, nie chce zmieniać sytuacji, ani bardziej się angażować.

Traktuje Cię jak zabawkę

Masz wrażenie że on nie traktuje Cię poważnie. Spotyka się z Tobą, gdy jest mu wygodnie, nie liczy się z Twoimi planami, swoje potrzeby stawia wyżej od Twoich. Zwodzi Cię i Tobą manipuluje dla swoich korzyści.

Nie spełniasz jego oczekiwań

Choć on nie powiedział o tym wprost, być może po prostu nie spełniasz jego oczekiwań. Ma w głowie inny obraz idealnej kobiety, która mogłaby zostać jego ewentualną żoną. Być może takie oczekiwania są nierealistyczne, jednak nie możesz mieć na to żadnego wpływu.

Wywierasz na nim presję

Często mężczyzna, na którym ktoś wywiera presję, postępuje dokładnie na odwrót. Nie chce być zmuszany do czegoś wbrew własnej woli i niezdecydowaniem próbuje zyskać odrobinę wolności i swobody. Nie naciskaj tak bardzo, bo to może odwrócić się przeciwko Tobie.

Dlaczego tak się dzieje?

Czasem mężczyzna nie potrafi się w pełni zaangażować, bo być może w przeszłości został skrzywdzony przez inną kobietę. Ktoś się nim bawił i bardziej go zranił, przez to on ma problemy w aktualnej relacji. Takie zachowania mogą wynikać z dzieciństwa, sposobu wychowania i okoliczności, w jakich dorastał. Może przyczyniać się do tego brak pewności siebie, samoakceptacji i niskie poczucie własnej wartości.

Udostępnij:

Sklep